Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Małe Stópki – wielkie dzieła

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Przypinka stópek stała się międzynarodowym symbolem obrońców życia. Przedstawia parę stópek 11 tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze. Jest znakiem rozpoznawczym, ale również znakomita bronią w szerzeniu świadomości społecznej o wartości ludzkiego życia przed narodzeniem.

Ten niepozorny znaczek stópek 11-tygodniowego, nienarodzonego dziecka w skali 1:1 jest mocno przemawiającą wizualizacją życia człowieka w okresie prenatalnym. Z pewnością wiele osób, widząc ten znaczek przypięty do Twojego ubrania, zapyta się Ciebie, co on znaczy? A znaczy wiele!

Poza tym, że jest przyjętym na całym świecie symbolem obrońców życia człowieka, uzmysławia również wielu osobom, że nie wolno krzywdzić tego nienarodzonego dziecka, które ma właśnie tak małe i tak delikatne nóżki.

Po zobaczeniu przypinki, wiele kobiet w ciąży zareagowało wielkim wzruszeniem. Oto jedna z wielu stópkowych historii:

Te stópki uratowały życie dziecka mojej wnuczki – powiedziała z uśmiechem starsza kobieta. Przewidywałam, że jest w ciąży. Jej zachowanie na to wskazywało. Jak się później dowiedziałam, już kombinowały z koleżankami, żeby zrobić coś złego. Bałam się, że wszystko popsuję. Nie wiedziałam, jak mam z nią rozmawiać, jak się zapytać. Wtedy przypomniałam sobie, że w torebce mam znaczek stópek przypięty do wizytówki Bractwa Małych Stópek. Pokazałam go wnuczce. Momentalnie rozpłakała się i pozwiedzała najpierw mi, a potem całej rodzinie, że jest w ciąży. Na początku wszyscy byliśmy w szoku, ale teraz się cieszymy i czekamy na narodziny.

i urodziła się Ania.
Jeśli i Ty pragniesz stać się posiadaczem pary małych stópek, kliknij TUTAJ i zobacz, jak możesz je zdobyć.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa