Akcja "Święty Mikołaj na ulicach Szczecina"

Akcja "Święty Mikołaj na ulicach Szczecina"

Już od kilku lat 6 grudnia w dniu Świętego Mikołaja na ulicach Szczecina można spotkać samotnego Świętego Mikołaja. Ubrany w strój biskupi, odkłamujący wizerunek krasnala w czerwonym kubraczku, rozdaje drobne upominki spotykanym na ulicach dzieciom.

Celem akcji jest przywracanie prawdziwego wizerunku Świętego Mikołaja biskupa. Wzbudza wiele uśmiechów na twarzach spotykanych przechodniów oraz radości obdarowanych dzieci. Mikołajami są wolontariusze Fundacji Małych Stópek. Co roku niezwykle ochoczo, niezależnie od pogody, włączają się w tę akcję.