Trybunał w Strasburgu: można porównywać aborcję do holocaustu!

Przełomowe orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka! Wyrok w sprawie Klausa Annena przeciwko rządowi Niemiec wskazuje, że nawet w ideologii prawoczłowieczyzmu nie można zakazywać nikomu mówienia prawdy o aborcji i zrównywania tego barbarzyńskiego procederu z holokaustem.

O sprawie poinformowała na swojej stronie internetowej Fundacja PRO – Prawo do życia. Wyrok Trybunału dotyczy Klausa Annena, niemieckiego działacza pro-life, znanego z akcji mających na celu napiętnowanie „lekarzy” wykonujących aborcje. Został skazany przez niemieckie rządy za rozdawanie ulotek w których pisał, którzy lekarze dokonują w Niemczech aborcji. Na ulotkach pisał, iż dani lekarze „wykonują w swojej klinice nielegalne aborcje, które są jednak dopuszczalne w niemieckim prawie i nie są karane”. Podawał też link do strony www.babycaust.de, gdzie od lat publikował informacje o tym kto i gdzie wykonuje w Niemczech aborcje.

Co najbardziej zdenerwowało aborcjonistów? Otóż proceder aborcji obrońca życia porównał z holokaustem wskazując, że w obu przypadkach prawo stało po stronie oprawców, usprawiedliwiając ich zbrodnie.

Sądy we wszystkich instancjach przyznały rację aborterom i zakazały dalszej dystrybucji ulotek oraz publikacji bazy „lekarzy” zabijających dzieci w Internecie. Annen skierował więc sprawę do Trybunału w Strasburgu.

Sędziowie ETPC przyznali rację obrońcy życia. Wskazali, że aborcja jest tematem bardzo kontrowersyjnym, a podnoszenie problemów moralnych i etycznych z nią związanych leży w interesie społecznym. W ten sam sposób oceniono także porównanie aborcji dokonywanych w Niemczech z doświadczeniami holokaustu, zaznaczając że Klaus Annen użył go w celu uświadomienia odbiorcy powszechnie znanego faktu, że „prawo może odbiegać od moralności”.

Jacek Januszewski, mazowiecki koordynator Fundacji Pro-prawo do życia napisał, że orzeczenie Trybunału stanowi duży przełom w kwestii walki o prawo do życia w Europie. Przypomniał także, że z podobnymi szykanami jak Klaus Annen, spotykają się polscy pro-liferzy, którzy stanęli przed sądem za „naruszenie dóbr” szpitala Pro-Familia w Rzeszowie.

Źródło: Pch24.pl

Zamknij menu

Podobało się? Podziel się z innymi:

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Małych Stópek, z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9,
2) kontakt z administratorem: e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl, tel: 791 138 902,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji,
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych,
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Poniżej wpisz kwotę jaką chcesz podarować
Fundacji Małych Stópek

Podaj kwote