Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Podsumowanie świątecznej akcji "Paczuszka dla Maluszka"

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Nasza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka” dobiegła końca. Otrzymaliśmy od Was mnóstwo darowizn finansowych oraz paczek z artykułami higienicznymi dla niemowląt i ich mam. Dziękujemy każdemu z Was! Obejrzyj galerię z niektórymi z naszych darczyńców oraz świątecznymi paczuszkami.

Zbiórka „Paczuszka dla Maluszka” zakończyła się 21 grudnia. Przez czas jej trwania otrzymaliśmy chemie kosmetyczną oraz liczne artykuły dla niemowląt oraz ich mam na kwotę 10 tys. zł. Natomiast na konto Fundacji Małych Stópek na jej cel wpłynęło ponad 8 tys. zł. Za przekazane darowizny zakupiliśmy koleją porcję chemii kosmetycznej od firm, które zaoferowały nam bardzo duże rabaty na swoje produkty. Dziękujemy za tę współpracę firmie rodzinnej Makarczykowie za produkty Skarb Matki oraz firmie Pollena Savona za szampony i oliwki marki Bambi, które zostaną przekazane podopiecznym naszej Fundacji.

Dotychczas w  formie świątecznych prezentów przekazaliśmy paczuszki z chemią kosmetyczną dla ponad 150 dzieci. Z radością możemy jednak poinformować, że jesteśmy przygotowani do wysyłki kolejnych paczek i wspierania w ten sposób matek, które zrezygnowały z zamiaru aborcji.

Choć zbiórka w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka” dobiegła końca, kontynuujemy ją przez cały rok prowadząc akcję o podobnym brzmieniu „Pielucha dla Malucha”. Jej celem jest zbiórka pieluszek jednorazowych oraz darowizn na ich zakup. Każdemu dzieciątku, które zostało uratowane od aborcji, zapewniamy roczny zapas pieluszek jednorazowych przez pierwszy rok życia po narodzeniu. Dowiedz się więcej i zakup kolejną porcję pieluch! 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa