Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dzieci w łonach matek odczuwają ból w trakcie aborcji!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

– Dzieci w łonach matek czują ból w trakcie aborcji nawet przed 20 tygodniem ciąży – mówi dr David Prentice, znany naukowiec, profesor, biochemik.
– W rzeczywistości doświadczenie bólu u nienarodzonych dzieci może być dużo silniejsze niż u dorosłych – informuje portal lifenews.com
Nie ma znaczenia jak duży ból czuje nienarodzone dziecko podczas aborcji, ponieważ złem jest samo przerwanie jego życia. Dowody są oczywiste: nienarodzone dzieci odczuwają ból nawet taki „nie do zniesienia”.
W styczniu tego roku powstał naukowy dokument o bólu płodu, który został opublikowany przez Family Research Council (FRC).
Raport przytacza ponad 30 badań naukowych, świadectw, zaświadczeń lekarskich i życiowego doświadczenia. Są to dowody na tzw. ból płodowy.
– Rozwój neurologiczny – „Receptory bólowe pojawiają się wokół ust w 4 – 5 tygodniu po zapłodnieniu, następnie rozwijają się nerwy, które przenoszą impulsy do mózgu. Około sześć tygodni po zapłodnieniu, nienarodzone dziecko pierwszy raz reaguje na dotyk.” (2003 r., podręcznik medyczny o fizjologi matki, płodów i noworodków)
– Pierwsze reakcje na bodźce bólowe mogą być wykryte w 7,5 tygodniu ciąży (2012 r. artykuł medyczny)
– Liczne badania pokazują, że od 18 – 20 tygodnia rozwija się przysadka – nadnercza, dziecko odczuwa stres (2013 r. dr Maureen Condic, dyrektor Human Embryology, Uniwersytet Utah)
– Doświadczenie bólu u płodu jest intensywniejsze niż u dorosłego.
 
źródło: Fronda.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa