Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kilkudniowe niemowlę w Oknie Życia w Szczecinie. To czwarty przypadek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dziś nad ranem, tuż przed godziną 5 do Okna Życia przy ul. Królowej Korony Polskiej 28 w Szczecinie została przyniesiona dziewczynka. Jest to pierwsze dziecko w tym roku, a 4 od powstania okna życia w 2009 roku. Niemowlę zostało odebrane z okna życia przez siostry ze zgromadzenia Uczennic Krzyża, które prowadzą dyżury wraz z siostrami ze zgromadzenia Służebniczek Starowiejskich.

Dziewczynka jest kilka dni po porodzie, w dobrym stanie zdrowia. Została przyniesiona w nosidełku, była odpowiednio ubrana i nakarmiona. Obecnie jest w szpitalu, gdzie lekarze badają jej stan zdrowia. Wkrótce przez Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zostaną podjęte działania w celu umieszczenia jej w opiece zastępczej, a następnie w nowej rodzinie.

Okno życia jest alternatywą dla matek, które nie mogą wychować swego dziecka i urodziły je w tajemnicy przed rodziną i bliskimi.

źródło: gs24.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa