Największy w Polsce Marsz dla Życia – Szczecin, 24 kwietnia 2016 r.

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Największy w Polsce Marsz dla Życia – Szczecin, 24 kwietnia 2016 r.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Powoli zaczynamy odliczanie do kolejnego Szczecińskiego Marszu dla Życia. Jego tegoroczne hasło brzmi „Mężczyzna Waleczne Serce”, dlatego potrzebujemy wszystkich walecznych i pracowitych wolontariuszy do pomocy, bo do marszu jeszcze tylko miesiąc, a przed nami dużo, dużo pracy. Mamy nadzieję, że jak co roku spotkamy się w licznym gronie, lecz zanim to nastąpi czeka nas wiele przygotowań związanych z nagłośnieniem marszu wśród mieszkańców naszego miasta, aby po raz kolejny lub może po raz pierwszy wyszli 24 kwietnia 2016 r. na ulicę i razem z nami dawali świadectwo o nienaruszalnej wartości życia nienarodzonych. Rozdawanie ulotek, rozwieszanie plakatów oraz przygotowywanie banerów – to wszystko czeka na naszych wolontariuszy, którzy chcą nas wspomóc, a będziemy potrzebować m.in. 100 osób, które otrzymają nasze marszowe koszulki i będą nagłaśniać nasz marsz. Na dziś jesteśmy w trakcie nagrywania teledysku do piosenki tegorocznego marszu dla życia, tworzymy tarcze ze stópkami, które dostanie KAŻDY mężczyzna, biorący udział w marszu. Będziemy również szyć 300-metrowy materiał na który z pomocą uczniów ze szczecińskich szkół przepiszemy adhortację św. Jana Pawła II „Redemptoris Custos”, opowiadającą o niezwykłej roli jaką odegrał św. Józef w historii Zbawienia ludzkości.

Do zobaczenia na Marszu!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa