Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dzień Świętości Życia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Drogi Obrońco Życia! Już 4 kwietnia będziemy świętować Dzień Świętości Życia. To najlepszy czas, szczególnie w Roku Miłosierdzia, aby rozpocząć modlitwę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To 9-miesięczne zobowiązanie jest wołaniem do Boga, by uratował nienarodzone dziecko. Dzień Świętości Życia to dla nas, Obrońców Życia, szczególne święto.

Do Dnia Świętości Życia przygotowywaliśmy się aż 3 miesiące. Kilkadziesiąt tysięcy wizytówek z tekstem przyrzeczenia i ulotek promujących to dzieło, wysłaliśmy do 10 000 parafii. W przygotowanie adresów parafii było zaangażowanych 20 wolontariuszy, dzięki którym udało się nam zaadresować, spakować i przesłać paczki z materiałami do kapłanów w całej Polsce. Jeśli Ty również pragniesz włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, poproś swojego Księdza Proboszcza o bezpłatne materiały przygotowane przez Fundację Małych Stópek, lub zwróć się bezpośrednio do nas na adres zamowienia@fundacjamalychstopek.pl i zamów dowolną liczbę materiałów promujących Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
W tym roku, aby w szczególny sposób zachęcić przede wszystkim osoby młode do podjęcia się modlitewnego zobowiązania Duchowej Adopcji, stworzyliśmy aplikację Adoptuj Życie – mobilnego asystenta Duchowej Adopcji, który edukuje, wspiera, pomaga wytrwać w modlitwie oraz kształtuje wrażliwość obrońcy życia. Premiera aplikacji 4 kwietnia 2016 r. w Dniu Świętości Życia. W celu promocji aplikacji wśród młodych osób, przygotowaliśmy ulotki w atrakcyjnej graficznie formie telefonu komórkowego. Ulotki w dowolnej liczbie, można zamawiać pod adresem zamowienia@fundacjamalychstopek.pl.

W odpowiedzi na słowa biskupów zgromadzonych na Konferencji Episkopatu Polski w sposób szczególny zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w dniu liturgicznych obchodów Uroczystości Zwiastowania Pańskiego przypadających w tym roku na 4 kwietnia. Przystępujmy do tego pięknego dzieła prosząc, aby każde nowe życie przyjmowane było z miłością i odpowiedzialnością. Mieszkańców Szczecina i okolic, którzy nie mają możliwości podjęcia Duchowej Adopcji w swojej parafii, zapraszam do włączenia się w centralne obchody Dnia Świętości Życia 4 kwietnia o godz. 20 podczas Mszy Świętej w kościele Ojców Pallotynów p.w. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, gdzie będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji w uroczystej formie.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa