Konferencja: Instytucje broniące życia

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Konferencja: Instytucje broniące życia

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

W związku z Narodowym Dniem Życia i Dniem Świętości Życia 4 kwietnia na KUL, odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja im. ks. prof. Tadeusza Stycznia, pt. „Instytucje broniące życia”.

Wykłady i prezentacje dotyczyły wartości życia, inicjatyw ustawodawczych służących ochronie życia od poczęcia, obrony życia w nauczaniu Kościoła katolickiego i prawosławnego. Prelegenci z różnych ośrodków akademickich w Polsce i za granicą, a także przedstawiciele organizacji pro-life przedstawili działalność instytucji broniących życia w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, we Włoszech, na Białorusi, na Ukrainie, na Słowacji, Izraelu i Polsce.

Dzień Świętości Życia został ustanowiony w polskim Kościele w 1998 r. Inspiratorem wydarzenia był Jan Paweł II, a samą ideę sprecyzował w encyklice Evangelium vitae: „Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji”. Święto obchodzone jest 25 marca. Dodatkowo, od 2004 roku decyzją Sejmu RP każdego roku 24 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Życia, w tym roku obchodzony pod hasłem „Naturalnie – rodzina”. W uchwale ustanawiającej święto czytamy: „Dzień ten powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zadanych na pomoc innych”.

źródło: gloria.tv

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa