Mężczyźni o walecznych sercach: Bł. ks. Jerzy Popiełuszko 1/7

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Mężczyźni o walecznych sercach: Bł. ks. Jerzy Popiełuszko 1/7

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Jeszcze tylko parę dni zanim wszyscy spotkamy się na Jasnych Błoniach o godzinie 15:00 na XIV Szczecińskim Marszu dla Życia. Postanowiliśmy zrobić oficjalne odliczanie do największej manifestacji pro-life w naszym mieście. Dlatego nawiązując do tegorocznego hasła marszu „Mężczyzna. Waleczne Serce” od dziś codziennie, aż do niedzieli będziemy prezentować sylwetkę jednego mężczyzny o walecznym sercu, który swoim życiem dał świadectwo walki w imię wartości.

Dziś parę słów o bł. Ks. Jerzym Popiełuszko.

Kapelan „Solidarności”, wspierał jej działalność od 1980 r. W czasie strajku został wysłany do odprawiania Mszy św. w Hucie Warszawa, zaś w stanie wojennym w kościele św. Stanisława Kostki organizował Msze za Ojczyznę. Swoją działalnością duszpasterską i nauczaniem opartym na przesłaniu: Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj, naraził się władzy komunistycznej, która uznała go za swojego wroga. Ksiądz Jerzy przez wiele lat swojej posługi otrzymywał listy z pogróżkami. 19 października 1984 r. umundurowani funkcjonariusze porwali Księdza Jerzego podczas powrotu z rekolekcji, które prowadził. Ciało kapłana zostało wyłowione 30 października z zalewu wiślanego koło Włocławka. Jego pogrzeb stał się wielką, patriotyczną i antykomunistyczną manifestacją.

W grudniu 2009 roku papież Benedykt XVI podpisał dokument stwierdzający męczeństwo Popiełuszki, a w czerwcu 2010 roku odbyła się msza beatyfikacyjna.

…mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą. Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść. Zamilknąć, gdy inni mówią. Modlić się, gdy inni przeklinają. Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić. Przebaczyć, gdy inni nie potrafią. Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą…
bł. Ks. Jerzy Popiełuszko

ZOBACZ REKLAMĘ tegorocznego Marszu dla Życia!
https://www.youtube.com/watch?v=-GOECwhW_iE&list=PLolzY7tCa6AdXFZbaCsqG3Qp_4k4NSuLT&index=1

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa