Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Mężczyźni o walecznych sercach: Rotmistrz Witold Pilecki 3/7

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dziś parę słów o niezwykłym Polaku, w którym biło prawdziwie waleczne serce.

Rotmistrz Witold Pilecki – rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego i żołnierz Armii Krajowej. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, II Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego. Jeszcze do niedawna mało kto, spoza grona historyków, słyszał o nim i jego heroicznych czynach. Witold Pilecki pozwolił się złapać i uwięzić w niemieckim obozie zagłady w Auschwitz, aby móc tam stworzyć pierwszy ruch oporu w celu opanowania obozu podczas ewentualnego zaatakowania go z zewnątrz przez oddziały partyzanckie, z równoczesnym zrzutem broni. Był autorem pierwszych na świecie raportów o Holokauście, tzw. „Raportów Pileckiego”, dzięki którym ludzie dowiedzieli się, do jakich zbrodni dochodziło za bramami obozu. Po zakończeniu wojny został oskarżony o działalność wywiadowczą i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci. Wyrok wykonano 25 maja 1948 r., w więzieniu mokotowskim na Rakowieckiej, Pilecki został stracony przez strzał w tył głowy.
Pośmiertnie, w 2006 r. otrzymał Order Orła Białego, a w 2013 r. został awansowany do stopnia pułkownika.

Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć niż lękać…

Witold Pilecki

Jeszcze tylko 4 dni do Szczecińskiego Marszu dla Życia, a pamiętacie o spotkaniu przedmarszowym? To już jutro o 19 w siedzibie K.S. „Civitas Christiana” przy ul. Kaszubskiej 20/3

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa