Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Mężczyźni o walecznych sercach: św. Józef 4/7

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dziś wspomnimy postać świętego Józefa
Opiekun Jezusa i Maryi. Człowiek, któremu Bóg mocno zamieszał w życiu, na które Józef miał już własne plany. Musiał być w niemałym szoku po wyznaniu Maryi, jak każdy, kto znalazłby się w jego sytuacji. Mało kogo byłoby jednak stać na taką postawę jaką przyjął św. Józef. Gdy dowiedział się, że Maryja spodziewa się nie jego dziecka, postanowił dyskretnie ją oddalić, aby nie narazić  jej na zhańbienie i obmowy. Wprowadzony jednak przez anioła w tajemnicę,  ten pokorny cieśla,  odpowiedział na Boże wezwanie zaopiekowania się Bożym Synem i Jego Matką. Chronił ich każdego dnia, aż do śmierci. Nie zwracał uwagi na swoje bezpieczeństwo, lecz na bezpieczeństwo Jezusa i Maryi.  Człowiek, który choć odegrał niemałą rolę w historii zbawienia, jako ziemski ojciec Chrystusa, nie wypowiada na kartach Nowego Testamentu ani jednego słowa. Jest milczącym sługą Bożym, o walecznym sercu, który nie bał się podejmować trudnych decyzji i walki z całym światem, aby tylko chronić swoich bliskich.
Marsz dla Życia coraz bliżej…jeszcze tylko 3 dni!
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa