Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

Aborcyjny reżim

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

– Odkąd w USA zalegalizowano aborcję, śmierć poniosło 58 milionów niewinnych ludzi. Mniej osób zginęło podczas II wojny światowej – powiedział Nikolas Nikas, amerykański prawnik i działacz pro-life.

Nikolas Nikas, prezes amerykańskiej fundacji Bioethics Defence Fund, prawnik, a jednocześnie znany antyaborcjonista i działacz pro-life 19 kwietnia wygłosił wykład na Uniwersytecie Gdańskim. Tematem wystąpienia była sprawa Roe versus Wade, czyli słynny wyrok Sądu Najwyższego USA legalizujący aborcję w tym kraju.

– Stany Zjednoczone po Chinach i Korei Północnej są najbardziej bezwzględnym „aborcyjnym reżimem” na świecie – podkreślił na wstępie amerykański działacz pro-life.

Jak poinformował N. Nikas 43 lata temu po wyroku w słynnej sprawie „Roe przeciwko Wade” aborcja została uznana w USA za legalną przez cały okres ciąży, a większość przepisów zakazujących aborcji jako „naruszenie konstytucyjnego prawa do ochrony prywatności”. Decyzja SN uczyniła prawo do aborcji „fundamentalnym prawem konstytucyjnym” każdej kobiety, co oznacza, że żaden przepis prawa nie może się temu prawu sprzeciwiać, ani go ograniczać. Ta decyzja SN obowiązuje do dziś.

– Od momentu uchwalenia tego proaborcyjnego prawa w USA w wyniku aborcji straciło życie aż 58 milionów ludzi. Mniej osób zginęło podczas II wojny światowej. To także 1,5 razy więcej niż cała populacja Polski. Te liczby są porażające – wyliczał prawnik.

Jak wskazał mec. Nikas, ogłaszając wyrok w sprawie Roe vs. Wade, sędzia powiedział, że nie będzie rozstrzygał kwestii, kiedy zaczyna się życie, czyli – jak zauważył prawnik – zignorował absolutnie fundamentalną w tym temacie sprawę.

–  Opierając się na uniwersalnych i zaakceptowanych przez świat naukowy kryteriach, każde ludzkie życie rozpoczyna się w momencie poczęcia. Wówczas powstaje całkowicie nowa, odbiegająca od genotypów rodzicielskich, odrębna jakość genetyczna, czyli nowa osoba ludzka. Tego uczą się studenci na wszystkich uczelniach medycznych na świecie – zaznaczył N. Nikas.

Adwokat dodał na koniec, że „prawa do prywatności”, jak również prawa do aborcji, nie znajdziemy w amerykańskiej konstytucji.

Spotkanie z Nikolasem Nikasem zostało zorganizowane przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz Międzywydziałowe Koło Naukowe im. Adama Heydla.

źródło: Gość.pl

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

Więcej

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa