Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Mężczyźni o walecznych sercach: św. Maksymilian Maria Kolbe 5/7

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dziś przypomnijmy sobie postać kolejnego mężczyzny o walecznym sercu: św. Maksymilian Maria Kolbe.

Urodził się w Zduńskiej Woli w 1894 r., należącej wówczas do zaboru rosyjskiego. W 1914 r. złożył śluby wieczyste, przyjmując imię Maria. Na swojej drodze powołania zasłynął niezwykłą pobożnością i zaangażowaniem w sprawy Kościoła. Był doktorem filozofii, w 1917 r. założył Rycerstwo Niepokalanej, zajmujące się apostolstwem pod znakiem Maryi, a w 1927 r. klasztor Niepokalanów pod Warszawą. W latach 1931-1935 prowadził działalność misyjną w Japonii, Chinach oraz w Indiach. Do Polski wrócił w 1936 r., aby pokierować Niepokalanowem, które stało się największym katolickim klasztorem na świecie. Po wybuchu II Wojny Światowej, w trakcie okupacji niemieckiej był więziony i przesłuchiwany na Pawiaku. 28 maja 1941 r. trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Tam zginął w zamian za uratowanie życia współwięźnia (Franciszka Gajowniczka), który miał być skazany na śmierć za ucieczkę z obozu. Kolbe zginął śmiercią głodową, dobity przez Niemców zastrzykiem z fenolu. Uratowany przez Maksymiliana więzień przeżył po wojnie jeszcze wiele lat…
10 października 1982 r. Maksymilian Maria Kolbe został kanonizowany przez papieża Jana Pawła II jako męczennik.

Jeszcze tylko 3 dni do marszu. Widzimy się w niedzielę?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa