Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Mężczyźni o walecznych sercach: św. Wojciech 6/7

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dziś postanowiliśmy przybliżyć postać kolejnego mężczyzny o walecznym sercu, czyli św. Wojciecha – patrona naszej ojczyzny. Był on misjonarzem, który mocno zasłynął z głośnego sporu w obronie chrześcijańskich niewolników wysyłanych do krajów muzułmańskich, Słowiańszczyzna była bowiem wówczas głównym źródłem niewolników. Podczas jednej ze swoich podróży misyjnych 23 kwietnia 997 roku we wsi Święty Gaj, niedaleko dzisiejszego Pasłęka św. Wojciech zginął śmiercią męczeńską z rąk Prusaków. Bolesław Chrobry wykupił od Prusaków ciało świętego, które spoczęło w katedrze gnieźnieńskiej, czyniąc z niej miejsce szybko rozprzestrzeniającego się na całą Europę kultu męczennika.
Mamy nadzieję, że jesteście gotowi, bo już tylko 1 dzień do największego w Polsce Marszu dla Życia. Widzimy się jutro o 15 na Jasnych Błoniach!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa