Było nas kilkanaście tysięcy!!!

Było głośno, radośnie i kolorowo. Szczecin po raz kolejny pokazał, że jest za życiem! Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pojawili się na XIV Szczecińskim Marszu dla Życia pod hasłem “Mężczyzna Waleczne Serce”. Dziękują za obecność w szczególności wolontariuszom, którzy wsparli wydarzenie w przygotowaniach “Dzięki Wam ten Marsz mógł być tak wyjątkowy!”

Pierwsi wolontariusze z Bractwa Małych Stópek, którzy co roku pomagają wraz z Ks. Tomaszem Kancelarczykiem przy organizacji Marszu dla Życia w Szczecinie, pojawili się na Jasnych Błoniach już na 4 godziny przed wyruszeniem Marszu.

– Pomagamy już od 3 lat – przyznaje Karolina, 14-letnia wolontariuszka Bractwa Małych Stópek – i jest to cudowne uczucie, gdy możesz śmiało powiedzieć, że współorganizujesz tak niezwykłe wydarzenie.

WIDEO Z MARSZU DLA ŻYCIA

Realizacja i montaż: Marcin Laskowski

Szczecińscy obrońcy życia zgromadzeni wokół Bractwa Małych Stópek
i ks. Tomasza Kancelarczyka, już po raz kolejny wezmą udział
w rzymskim marszu dla życia.
Nie jest to ich pierwsza przygoda na rzymskim marszu dla życia i na pewno nie ostatnia,
bo jak sami przyznają, o prawa dzieci nienarodzonych, trzeba ze szczególną zaciętością
walczyć również na arenie międzynarodowej.- Jadę tam, ponieważ uważam, że
obrońcy życia z całej Europy i z całego świata powinni
się wspierać w swoich działaniach – mówi jeden z członków BMS.
– W Polsce działa wiele ruchów pro-life, ale to nie oznacza, że ze swoją działalnością
i świadectwem mamy zamykać się w granicach swojego kraju, wręcz przeciwnie,
przed nami stoi szczególne zadanie angażowania się w obronę najsłabszych
na całym świecie – dodaje.

– Bardzo podoba nam się atmosfera na Marszu – opowiada pani Jagoda, która na szczeciński marsz dla życia wybrała się ze swoim mężem i 2-letnią córką Kingą – uważamy, że jest to piękny sposób, aby pokazać wszystkim, że naprawę warto chronić każde życie od poczęcia.

W drodze oprócz śpiewów i haseł były również odczytywane opisy dziecka na każdym etapie jego rozwoju prenatalnego, a w nawiązaniu do tegorocznego hasła, uczestnicy usłyszeli również historie wielu walecznych mężczyzn m.in. Witolda Pileckiego, św. Józefa i św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Tegoroczna trasa marszu prowadziła spod urzędu miasta do Placu Żołnierza, przez al. Niepodległości aż do ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wprost do Katedry św. Jakuba, gromadząc całe rodziny, dzieci, młodzież i wspólnoty na uroczystej Mszy Świętej, na której chętni podjęli się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy różańcowej w intencji nienarodzonego dziecka.

Anna Suchy

To co, widzimy się za rok?

Zamknij menu

Podobało się? Podziel się z innymi:

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Małych Stópek, z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9,
2) kontakt z administratorem: e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl, tel: 791 138 902,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji,
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych,
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Poniżej wpisz kwotę jaką chcesz podarować
Fundacji Małych Stópek

Podaj kwote