Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Było nas kilkanaście tysięcy!!!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Było głośno, radośnie i kolorowo. Szczecin po raz kolejny pokazał, że jest za życiem! Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pojawili się na XIV Szczecińskim Marszu dla Życia pod hasłem „Mężczyzna Waleczne Serce”. Dziękują za obecność w szczególności wolontariuszom, którzy wsparli wydarzenie w przygotowaniach „Dzięki Wam ten Marsz mógł być tak wyjątkowy!”

 

Pierwsi wolontariusze z Bractwa Małych Stópek, którzy co roku pomagają wraz z Ks. Tomaszem Kancelarczykiem przy organizacji Marszu dla Życia w Szczecinie, pojawili się na Jasnych Błoniach już na 4 godziny przed wyruszeniem Marszu.

– Pomagamy już od 3 lat – przyznaje Karolina, 14-letnia wolontariuszka Bractwa Małych Stópek – i jest to cudowne uczucie, gdy możesz śmiało powiedzieć, że współorganizujesz tak niezwykłe wydarzenie.

WIDEO Z MARSZU DLA ŻYCIA

https://www.youtube.com/watch?v=YnaxB3ZwVrg&list=PLolzY7tCa6AdHmfZFxIwQsk3p3MUGjVy4&index=1

Realizacja i montaż: Marcin Laskowski

 
Szczecińscy obrońcy życia zgromadzeni wokół Bractwa Małych Stópek
i ks. Tomasza Kancelarczyka, już po raz kolejny wezmą udział
w rzymskim marszu dla życia.
Nie jest to ich pierwsza przygoda na rzymskim marszu dla życia i na pewno nie ostatnia,
bo jak sami przyznają, o prawa dzieci nienarodzonych, trzeba ze szczególną zaciętością
walczyć również na arenie międzynarodowej.- Jadę tam, ponieważ uważam, że
obrońcy życia z całej Europy i z całego świata powinni
się wspierać w swoich działaniach – mówi jeden z członków BMS.
– W Polsce działa wiele ruchów pro-life, ale to nie oznacza, że ze swoją działalnością
i świadectwem mamy zamykać się w granicach swojego kraju, wręcz przeciwnie,
przed nami stoi szczególne zadanie angażowania się w obronę najsłabszych
na całym świecie – dodaje.

– Bardzo podoba nam się atmosfera na Marszu – opowiada pani Jagoda, która na szczeciński marsz dla życia wybrała się ze swoim mężem i 2-letnią córką Kingą – uważamy, że jest to piękny sposób, aby pokazać wszystkim, że naprawę warto chronić każde życie od poczęcia.

W drodze oprócz śpiewów i haseł były również odczytywane opisy dziecka na każdym etapie jego rozwoju prenatalnego, a w nawiązaniu do tegorocznego hasła, uczestnicy usłyszeli również historie wielu walecznych mężczyzn m.in. Witolda Pileckiego, św. Józefa i św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Tegoroczna trasa marszu prowadziła spod urzędu miasta do Placu Żołnierza, przez al. Niepodległości aż do ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wprost do Katedry św. Jakuba, gromadząc całe rodziny, dzieci, młodzież i wspólnoty na uroczystej Mszy Świętej, na której chętni podjęli się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy różańcowej w intencji nienarodzonego dziecka.

Anna Suchy

Fundacja Małych Stópek

To co, widzimy się za rok?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa