Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Mary Wagner znów wolna!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Mary Wagner – kanadyjska działaczka pro-life, którą gościliśmy w Szczecinie niecałe 2 lata temu, po 6 miesiącach pobytu w więzieniu, znów odzyskała wolność. Przypomnijmy, Mary została zatrzymana przez funkcjonariuszy pod jedną z klinik aborcyjnych w Toronto w trakcie rozmów, które jak co dzień odbywała tam z kobietami, chcącymi dokonać aborcji. Osadzono ją w więzieniu pod zarzutem naruszania przestrzeni placówki aborcyjnej, czyli tak naprawdę za działalność w obronie nienarodzonych.

W poniedziałek 25 kwietnia 2016 r. na sali sądowej, w chwili ogłoszenia wyroku, Mary Wagner była wspierana przez blisko trzydzieści osób. Większość z nich stanowili Polacy, którzy przynieśli ze sobą białe róże, takie same jakie Mary wręczała za zwyczaj kobietom pod kliniką aborcyjną. O przyjście w tym dniu do sądu w Toronto zaapelowała Linda Gibbons, która w sumie w więzieniu za obronę życia spędziła ponad dziesięć lat.

Mary Wagner przez ponad cztery miesiące była więziona, bez wyroku. Dopiero na rozprawie w marcu została uznana za winną „wykroczenia”, którego – zdaniem sądu – dopuściła się, wchodząc do placówki aborcyjnej. 25 kwietnia sędzia Katrina Mulligan ogłosiła wyrok, wymierzając maksymalną karę 6 miesięcy więzienia oraz  3-letni okres próbny. Ponieważ na poczet kary zaliczono jej po 1,5 dnia za dotychczasowy czas osadzenia w więzieniu w Milton, w poniedziałek Mary wyszła na wolność. Po wyjściu z sali sądu dziękowała za wsparcie, a pierwsze kroki na wolności skierowała do kościoła na Mszę św.

Mary Wagner, ale także jej rodzice są wdzięczni za poparcie, które otrzymują z Polski. W jednym z listów Jane Wagner (mamy Mary) opublikowanym na facebookowym profilu „Mary Wagner w Polsce” dziękuje Polakom za solidarność z jej córką.  „Dziękuję z głębi serca za Waszą miłość i wsparcie dla mojej córki Mary. Myślę, że jako naród naprawdę rozumiecie, co Mary czyni. Uzyskała od Was większe wsparcie niż od kogokolwiek na świecie. Teraz rozumiem, dlaczego wielki święty Jan Paweł II wyszedł spośród Was! Jesteście prawdziwym błogosławieństwem dla Mary i dla dzieci, o których ona mówi”

– napisała Jane Wagner

Źródło: naszdziennik.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa