Bractwo Małych Stópek podbija Rzym

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Bractwo Małych Stópek podbija Rzym

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Wczoraj do Rzymu wyruszyła blisko 60-osobowa grupa obrońców życia ze Szczecina. Bractwo Małych Stópek wraz z Ks. Tomaszem Kancelarczykiem, organizatorem Szczecińskiego Marszu dla Życia, wyruszyło do Rzymu, na VI Marsz dla Życia – Marcia per la Vita. Polacy wraz z mieszkańcami stolicy Włoch będą maszerować w obronie wartości życia.

WIDEO Z MARSZU DLA ŻYCIA

https://www.youtube.com/watch?v=N0zXEs0mRA0&index=1&list=PLolzY7tCa6AdYw1V1r1ZSiljtl1dNTqpS

Realizacja i montaż: Marcin Laskowski

 
Młodzież pomagała przy dmuchaniu kolorowych balonów, rozwijaniu flag oraz banerów
z hasłami pro-life m.in. z głównym hasłem tegorocznego szczecińskiego Marszu dla Życia
„Mężczyzna Waleczne Serce”.
Tegoroczne hasło jest w pewnym sensie odpowiedzią na
zeszłoroczne „Kobieta jest piękna” –
wyjaśnia ks. Tomasz Kancelarczyk – wraz z
organizatorami chcemy wezwać wszystkich dzielnych mężczyzn, ojców, braci i kapłanów
do świadczenia o wielkiej wartości życia, zarówno tego poczętego jak i narodzonego.
Świat potrzebuje dziś ich odwagi i odpowiedzialności.

Mimo nieciekawie zapowiadającej się pogody, na uczestników Marszu, którzy zjawili się
o godzinie 15:00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II czekało pięknie jaśniejące Słońce.
Wiele osób przyniosło paczki pieluszek dla dzieci uratowanych od aborcji w ramach
akcji „Pielucha dla malucha”. Szczecińscy obrońcy życia wyruszyli z okrzykami
i śpiewem na ustach, niosąc w miasto świadectwo o niezwykłym cudzie życia.
W tym roku na wszystkich mężczyzn, którzy przemaszerowali w marszu czekały
rycerskie ryngrafy z symbolem obrońców życia – stópkami
10-tygodniowego nienarodzonego dziecka.

Szczecińscy obrońcy życia zgromadzeni wokół Bractwa Małych Stópek i ks. Tomasza Kancelarczyka, już po raz kolejny wezmą udział w rzymskim marszu dla życia. Nie jest to ich pierwsza przygoda na rzymskim marszu dla życia i na pewno nie ostatnia, bo jak sami przyznają, o prawa dzieci nienarodzonych, trzeba ze szczególną zaciętością walczyć również na arenie międzynarodowej.
Jadę tam, ponieważ uważam, że obrońcy życia z całej Europy i z całego świata powinni się wspierać w swoich działaniach – mówi jeden z członków BMS. –  W Polsce działa wiele ruchów pro-life, ale to nie oznacza, że ze swoją działalnością i świadectwem mamy zamykać się w granicach swojego kraju, wręcz przeciwnie, przed nami stoi szczególne zadanie angażowania się w obronę najsłabszych na całym świecie – dodaje.
Marcia per la Vita wyruszy już w najbliższą niedzielę 8 maja. Rozpocznie się o 8:30 na Piazza Bocca della Verità przy Ustach Prawdy, a zakończy modlitwą Anioł Pański na Placu Św. Piotra.
Z pewnością będzie nas widać – zapewnia Ks. Kancelarczyk – poniesiemy nasze kolorowe flagi ze Szczecińskiego Marszu dla Życia oraz naszą biało-czerwoną flagę. Niech wszyscy Włosi zobaczą, że Polacy stają wraz z nimi ramię w ramię  w obronie poczętego życia.
Co roku w rzymskim Marszu dla Życia, bierze udział ok. 150 grup i stowarzyszeń katolickich, ale również buddyjskich i protestanckich, które tak jak Bractwo Małych Stópek prowadzą działalność na rzecz obrony dzieci nienarodzonych. Organizatorzy marszu chcą mu nadać charakter ponadwyznaniowy i ponadpartyjny, a jego data jest wybrana nie bez przyczyny. Właśnie w maju 1978 r. została we Włoszech wprowadzona ustawa, dopuszczająca dokonanie aborcji.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa