Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Atak na działalność obrońców życia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

 W Austrii Zieloni chcą wyrzucić ze szkół warsztaty o ochronie życia.
Środowiska obrońców życia w Austrii alarmują, że politycy Zielonych zmierzają do usunięcia z programów szkolnych warsztatów prowadzonych na temat ochrony życia poczętego. Posłowie do austriackiego parlamentu z ramienia Zielonych Harald Walser i Berivan Aslan wystąpili  do minister szkolnictwa i kobiet Gabriele Heinisch-Hosek z zapytaniem poselskim, jakie działania zamierza podjąć, aby doprowadzić do likwidacji warsztatów na temat „Ochrony życia”. Warsztaty odbywają się w austriackich szkołach w ramach nauki religii. W ich prowadzenie zaangażowani są najczęściej wolontariusze z organizacji „Młodzi dla życia”. W czasie zajęć przedstawiają podstawowe informacje na temat życia oraz rozwoju dziecka w łonie matki.  Informują także o skutkach aborcji, zarówno dla zdrowia kobiety jak i jej psychiki.
Warsztaty organizowane są od dwudziestu lat i w powszechnej ocenie przyczyniły się do lepszego uwrażliwienia młodzieży na kwestie ochrony życia. Także w ocenie pedagogów są pożyteczne i stanowią dobre uzupełnienie lekcji religii.
Jako pretekst do akcji Zielonych posłużył tekst, który ukazał się w jednej z lokalnych gazet, oczerniający wolontariuszy i oskarżający  ich o fanatyzm i szerzenie nietolerancji. Atakowane zwłaszcza było pokazywanie w czasie zajęć plastikowej figurki ilustrującej rozwój dziecka w 12 tygodniu życia oraz filmów przedstawiających przebieg aborcji. Według gazety ma to źle wpływać na stany emocjonalne uczniów i  jest źródłem różnych ich stresów.  Tekst z gazety zainspirował środowiska feministyczne, aby zaapelowały do polityków o zakazanie prowadzenia tych zajęć. Zieloni domagają się, aby w czasie warsztatów,  jeśli w ogóle mają nadal być organizowane, prezentowane było także odmienne stanowisko w kwestii obrony życia i legalności aborcji. Minister ma czas do 13 czerwca, aby odpowiedzieć na to zapytanie poselskie. Środowiska obrońców życia zareagowały na akcję Zielonych z oburzeniem. Przekonują, że spełnienie tych postulatów oznaczać będzie zalegalizowanie cenzury oraz ograniczenie wolności słowa w odniesieniu do ochrony życia.

źródło: Gość.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa