Chcieli wprowadzić „prawo do aborcji” pod pretekstem niesienia pomocy humanitarnej ofiarom gwałtu

Przedstawiciele Watykanu ostro sprzeciwili się propozycji kilku państw zachodnioeuropejskich i organizacji pozarządowych, by stworzyć nowe „prawo do aborcji” na podstawie konwencji genewskiej. Propozycja taka pojawiła się podczas pierwszego w historii szczytu humanitarnego zorganizowanego pod koniec ubiegłego miesiąca przez oenzetowskie Biuro Koordynacji Pomocy Humanitarnej.

Ponad 6 tys. liderów pomocy humanitarnej z całego świata zebrało się w Stambule, by debatować nad skutecznymi metodami niesienia pomocy osobom dotkniętym m.in. konfliktami zbrojnymi.
Kilka państw europejskich i liderzy wielu organizacji pozarządowych zaproponowali, by wprowadzić do międzynarodowego prawa humanitarnego i wojennego „prawo do aborcji”. Zdecydowanie tę propozycję odrzucili przedstawiciele Stolicy Apostolskiej.
Watykańscy dyplomaci podkreśli, że nie ma „prawa do aborcji” w ramach międzynarodowych praw człowieka lub międzynarodowego prawa humanitarnego. Watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin zaapelował do Sekretarza Generalnego ONZ, USA innych stron konfliktów zbrojnych, by powstrzymali się od „ekspansywnych i spornych interpretacji” prawa międzynarodowego.
Państwa europejskie proponowały, by uznać dzieci poczęte w wyniku przemocy seksualnej w konfliktach wojennych jako „rany”, których trzeba szybko się pozbyć w celu „uleczenia” matek.
Dania – która już w tej chwili przyznaje znaczne środki na finansowanie „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw przeciw przemocy ze względu na płeć” i “prawo do wyczerpującej edukacji seksualnej”, a także „prawo do aborcji” – zapowiedziała zwiększenie nakładów na te cele. Duńczycy zamierzają w jeszcze większym stopniu zasilić budżet UNFPA na realizacje programów proaborcyjnych i antykoncepcyjnych w zniszczonej wojną Syrii.
Podobne zobowiązania uczynili przedstawiciele Holandii, którzy orzekli w Stambule, iż „kobiety i dziewczęta powinny mieć dostęp do seksualnych i reprodukcyjnych usług zdrowotnych, w tym do aborcji i do zaopatrzenia w środki antykoncepcyjne”.
Zwolennicy aborcji przekonywali, iż lepiej jest uśmiercić dzieci poczęte w wyniku gwałtu, ponieważ te, które ocalały w łonie matki później spotykają się ze stygmatyzacją i dyskryminacją ze względu na okoliczności ich poczęcia.
Stolica Apostolska zaapelowała do instytucji religijnych i organizacji katolickich, by „towarzyszyły ofiarom gwałtu w sytuacjach kryzysowych,” niosąc im pomoc psychologiczną, duchową i materialną, a także dopomagając im w wydaniu na świat dzieci.

Źródło: pch24.pl

Zamknij menu
Twitter
YouTube
Instagram

Podobało się? Podziel się z innymi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Małych Stópek, z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9,
2) kontakt z administratorem: e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl, tel: 791 138 902,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji,
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych,
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne.


Poniżej wpisz kwotę jaką chcesz podarować
Fundacji Małych Stópek

Podaj kwote

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości