Chcieli wprowadzić „prawo do aborcji” pod pretekstem niesienia pomocy humanitarnej ofiarom gwałtu

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Chcieli wprowadzić „prawo do aborcji” pod pretekstem niesienia pomocy humanitarnej ofiarom gwałtu

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Przedstawiciele Watykanu ostro sprzeciwili się propozycji kilku państw zachodnioeuropejskich i organizacji pozarządowych, by stworzyć nowe „prawo do aborcji” na podstawie konwencji genewskiej. Propozycja taka pojawiła się podczas pierwszego w historii szczytu humanitarnego zorganizowanego pod koniec ubiegłego miesiąca przez oenzetowskie Biuro Koordynacji Pomocy Humanitarnej.

Ponad 6 tys. liderów pomocy humanitarnej z całego świata zebrało się w Stambule, by debatować nad skutecznymi metodami niesienia pomocy osobom dotkniętym m.in. konfliktami zbrojnymi.
Kilka państw europejskich i liderzy wielu organizacji pozarządowych zaproponowali, by wprowadzić do międzynarodowego prawa humanitarnego i wojennego „prawo do aborcji”. Zdecydowanie tę propozycję odrzucili przedstawiciele Stolicy Apostolskiej.
Watykańscy dyplomaci podkreśli, że nie ma „prawa do aborcji” w ramach międzynarodowych praw człowieka lub międzynarodowego prawa humanitarnego. Watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin zaapelował do Sekretarza Generalnego ONZ, USA innych stron konfliktów zbrojnych, by powstrzymali się od „ekspansywnych i spornych interpretacji” prawa międzynarodowego.
Państwa europejskie proponowały, by uznać dzieci poczęte w wyniku przemocy seksualnej w konfliktach wojennych jako „rany”, których trzeba szybko się pozbyć w celu „uleczenia” matek.
Dania – która już w tej chwili przyznaje znaczne środki na finansowanie „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw przeciw przemocy ze względu na płeć” i „prawo do wyczerpującej edukacji seksualnej”, a także „prawo do aborcji” – zapowiedziała zwiększenie nakładów na te cele. Duńczycy zamierzają w jeszcze większym stopniu zasilić budżet UNFPA na realizacje programów proaborcyjnych i antykoncepcyjnych w zniszczonej wojną Syrii.
Podobne zobowiązania uczynili przedstawiciele Holandii, którzy orzekli w Stambule, iż „kobiety i dziewczęta powinny mieć dostęp do seksualnych i reprodukcyjnych usług zdrowotnych, w tym do aborcji i do zaopatrzenia w środki antykoncepcyjne”.
Zwolennicy aborcji przekonywali, iż lepiej jest uśmiercić dzieci poczęte w wyniku gwałtu, ponieważ te, które ocalały w łonie matki później spotykają się ze stygmatyzacją i dyskryminacją ze względu na okoliczności ich poczęcia.
Stolica Apostolska zaapelowała do instytucji religijnych i organizacji katolickich, by „towarzyszyły ofiarom gwałtu w sytuacjach kryzysowych,” niosąc im pomoc psychologiczną, duchową i materialną, a także dopomagając im w wydaniu na świat dzieci.

Źródło: pch24.pl

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa