Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Ordo Iuris: hospicja perinetalne to więcej niż alternatywa dla tzw. aborcji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Hospicjum perinatalne to więcej niż alternatywa dla tzw. aborcji, czyli zabicia dziecka poczętego – wskazują przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris. Powstał raport ekspertów w tej sprawie.

Przedstawiciele instytutu wskazali, że lekarze powinni informować kobiety w stanie błogosławionym o możliwości skorzystania z wsparcia hospicjów perinatalnych, gdy dziecko nienarodzone ma ciężkie wady.

Obecnie takie hospicja działają głównie w dużych miastach, m.in. Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie, Gdańsku i Poznaniu.

Dr Błażej Kmieciak z Instytutu Ordo Iuris podkreślił, że idea hospicjum perinatalnego opiera się na tym, że kobieta, jej mąż, a przede wszystkim dziecko – są objęci troską.  Dodał, że  w dyskusji o tzw. aborcji zapomina się o psychice kobiety po zabiciu dziecka.

– Zwolennicy tzw. prawa do aborcji nie zwracają uwagi na to, co potem dzieje się z psychiką kobiety. Nie ma w ogóle z ich strony opracowań na ten temat. Hospicjum perinetalne daje szansę przeżycia przez kobietę żałoby i całkowitego zaznajomienia się z cierpieniem, które ma, a także doświadczenia tego cierpienia i krok po kroku przejścia przez nie. To jest niebywale istotne, by pożegnać się z maleństwem. Jest zresztą mnóstwo opracowań samych hospicjów na ten temat. Ostatnia kwestią jest edukacja. Ważne jest, żebyśmy edukowali i zwracali uwagę na to, że piękno medycyny polega dzisiaj na tym, iż jesteśmy w stanie podglądać dzieciątko tak naprawdę od pierwszej chwili jego istnienia. Jesteśmy w stanie obserwować, jak rozwija się to dzieciątko i jak funkcjonuje – powiedział dr Błażej Kmieciak.

Perinatalne wsparcie hospicyjne oferowane jest w Polsce od 1999 roku. Ośrodki te działają głównie w formie fundacji oraz dzięki wsparciu darczyńców.

źródło: radiomaryja.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa