Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zbyt wiele, jak na jeden dzień – pomoc pilnie potrzebna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bardzo trudno było mi dopasować odpowiednią grafikę do tej sprawy, a właściwie do tych spraw. Dostawałem już pytania, dlaczego nie podejmujemy kolejnych akcji pomocowych. Niestety, jeżeli nie jesteśmy wstanie udźwignąć tego co mamy, to nie możemy obiecywać gruszek na wierzbie. Dlatego tak bardzo nam zależy na stałych, choćby niewielkich wpłatach.

Ale do rzeczy.

Jednego dnia trafiły do naszej fundacji dwie aborcyjne sprawy, można powiedzieć, na dwóch krańcach Polski. To, co je łączy, to że kobiety są same, już mają dzieci i nie widzą możliwości urodzenia i wychowywania kolejnego dziecka. Rozmowy były trudne do momentu w którym wspomniałem o możliwości adopcji. Dużo słów, dużo łez, ale i spokój, że aborcja zażegnana. Niesamowite dwie wzruszające i trudne sytuacje, i tak do siebie podobne.

W imieniu fundacji podjąłem zobowiązania do pomocy w której mieści się pomoc materialna, a nawet wynajęcie mieszkania. Dziękuję osobom, które zgodziły się asystować tym kobietom. Obie panie już skontaktowały się z ośrodkiem adopcyjnym i wydaje się, że już nie zmienią zdania. Chociaż, tak po cichu liczę, że może dzieci zostaną przy nich po urodzeniu.

Do porodu potrzebujemy na te dwie sprawy blisko 2 tysiące złotych miesięcznie. Najlepiej byłoby, abyśmy całość zebrali jak najszybciej i podjęli kolejną interwencje. Osoby, które chcą pomóc proszę o darowiznę na konto fundacji i sms do mnie na nr tel. 608 752 142 z wielkością kwoty. Ten sms nie jest konieczny, ale bardzo potrzebny nie tylko z powodów praktycznych (natychmiast wiem, ile funduszy już uzbieraliśmy), ale i po to abyśmy byli sobie bliżsi, chociażby przez zwykłe dziękuję z mojej strony.

Proszę tych, co mogą o wpłaty na konto z tytułem DAROWIZNA, tych którzy nie mogą pomóc finansowo o udostępnienie i osobiste przekazanie informacji dalej. Proszę też dzwonić w razie pytań. Uprzedzam jednak, że nie mamy wpływu na to, gdzie dzieci trafią po narodzeniu, więc proszę nie dzwonić z pytaniami dotyczącymi adopcji.  

 
ks. Tomasz Kancelarczyk
wraz ze współpracownikami z Fundacji Małych Stópek

 
Fundacja Małych Stópek
przelewy krajowe:
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
koniecznie z tytułem wpłaty DAROWIZNA (tyle wystarczy)
przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): GOPZPLPW
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
 
ZAPRASZAM RÓWNIEŻ DO DOŁĄCZENIA DO NASZEGO PROFILU FB https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa