Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Afrykańskie dzieci w niebezpieczeństwie aborcji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Przed długi czas, dzięki surowym przepisom prawa, w Ugandzie skutecznie chroni się nienarodzone dzieci przed niebezpieczeństwem aborcji. Jest to możliwe pomimo obecności w tym regionie różnych organizacji anty-life, takich jak m.in. Marie Stopes International, Gates Foundation czy Family Health International. Wspomniane grupy zamierzają jednak wdrożyć w tym kraju nową politykę aborcyjną, która przewiduje dostarczanie i aplikowanie młodym osobom (już nawet od 10 roku życia) antykoncepcji i pigułek poronnych.

Organizacja Human Life International w Ugandzie zdecydowanie opowiedziała się przeciwko tej strategii i podjęła działania mające na celu zatrzymanie uchwalenie nowego prawa aborcyjnego. Wiele środowisk, w tym małżeństwa i rodzice uczestniczący w programie Bafumbo (coroczne spotkania małżeństw), wyraża zaniepokojenie tą sytuacją i prosi o zatrzymanie nowej ustawy. Rodzice pytają, co mogą zrobić, aby nie doszło do jej uchwalenia, ponieważ zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą pojawić się, gdy ich nastoletnie dzieci będą miały powszechny dostęp do aborcji i antykoncepcji.

Pomimo wpływów i nacisków grup promujących aborcję, Uganda jest krajem, który opowiada się za życiem i wartościami rodzinnymi. Prezydent Ugandy zachęcił do abstynencji i wierności jako lekarstwa przeciw rozprzestrzenianiu się HIV/AIDS. Jak pokazują statystyki, od lat 80. ubiegłego wieku – odkąd promuje się abstynencję seksualną, wskaźnik zakażeń HIV/AIDS (wówczas jeden z najwyższych na świecie) z 30% na początku lat 90. spadł do 6% w roku 2002. Stało się to za sprawą masowych kampanii skoncentrowanych na abstynencji i wierności współmałżonkowi. Niestety, organizacje anty-life robią wszystko, aby promować prezerwatywy i środki antykoncepcyjne, czego efektem jest ponowny wzrost wskaźnika zakażeń HIV/AIDS.

Mieszkańcy Ugandy sami wyrażają chęć, by chronić swoje kobiety, dzieci i mężczyzn od negatywnych wpływów organizacji anty-life. Są również entuzjastycznie nastawieni do działającej tam pracy Human Life International, która organizuje spotkania i prelekcje dla m.in. liderów studenckich w Mbale i studentów medycyny w Makerere University College of Health Sciences w Mulago. Szacuje się, że dzięki prelekcjom samego o. Jonathana Opio, krajowego dyrektora HLI, ocalonych od aborcji zostało ok. 250 dzieci.

Obrońcy życia w Ugandzie kontynuują swoją pracę, która nie jest łatwa. Walka z mentalnością anty-life jest trudna, ale o. Opio zapowiada kontynuację nowych programów pro-life w kolejnych miesiącach.

źródło: jedenznas.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa