Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Podróż życia ze Szczecina na Jasną Górę. Kto chętny?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ze Szczecina na Jasną Górę rowerem i… elektrycznym wózkiem inwalidzkim. To może być podróż życia, nie tylko Bartka, ale i Twoja.

Niepełnosprawny Bartek poruszający się na elektrycznym wózku inwalidzkim, ma pragnienie odbycia pielgrzymki życia właśnie takim środkiem lokomocji, ze Szczecina do Częstochowy na Jasną Górę. Będzie z nim opiekun, który jest konieczny przy osobie niepełnosprawnej, ale poszukiwany jest jeszcze KIEROWCA i ROWERZYSTA. Kierowca do prowadzenie samochodu Caritas i osoba, która przez całą pielgrzymkę, jadąc rowerem, będzie asekurowała ,,pędzącego” Bartka.

Dzienna trasa to około 30-50 km.

Termin 1-21 sierpnia.

Koszty podróży pozostają po stronie Caritas.

Chętne osoby proszę o kontakt tel. 608 752 142 lub mailowy na adres kontakt@fundacjamalychstopek.pl

ks. Tomasz Kancelarczyk
wraz z zespołem Fundacji Małych Stópek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa