Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Wrocław: Dzięki Oknu Życia to dziecko żyje!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W niedzielne przedpołudnie do sióstr boromeuszek przyszła matka, która oddała swego pięciotygodniowego chłopca. Swego synka przekazała zakonnicom.

Jak informuje portal gosc.pl, kobieta, która przyszła do sióstr nie otworzyła okna, ale przekazała swojego synka bezpośrednio zakonnicom. Te uruchomiły jednak zwykłą procedurę, której używają w przypadkach dzieci pozostawionych w oknie.

Pięciotygodniowy Maksymilian został przewieziony do szpitala na kompleksowe badania. Jednocześnie została uruchomiona procedura adopcyjna.

– Jak każda taka sytuacja i ta jest dramatyczna zarówno dla kobiety, jak i dla nas. Dlatego prosimy o modlitwę za rodziców biologicznych, jak i za przyszłych adopcyjnych – mówi s. Ewa Jędrzejak, która jest jedną z opiekunek wrocławskiego okna życia.

Zakonnica prosi o uszanowanie prywatności rodziców biologicznych dla ich dobra i dobra dziecka.

– To 13. dziecko, które zostało pozostawione we wrocławskim oknie życia lub przekazane pod opiekę sióstr boromeuszek. – informuje gosc.pl

Okno życia znajduje się we Wrocławiu na ul. Rydygiera. Jest to jedną z form aktywności pro life fundacji „Evangelium Vitae” działającej przy klasztorze sióstr boromeuszek.

źródło: fronda.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa