Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Wystarczyła jedna prawdziwa przyjaciółka, teraz kolej na nas

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Telefon późnym wieczorem, a potem długa rozmowa. Barbara z Wrocławia zadzwoniła do mnie prosząc nie o pomoc materialną, ale o radę.

Pytała, jak ma rozmawiać, jak ma się zachować… Jej przyjaciółka chce dokonać aborcji, a ona jest jedyną osobą, która jej mówi „Nie rób tego. Urodzisz, będzie dobrze”. Powiedziałem jej, że ona jest teraz najważniejsza. My z Fundacji Małych Stópek pomożemy materialne ale ona jej przyjaciółka jest najważniejsza i nie może jej opuścić na krok, aby nie dopadły jej aborcyjne szakale.

Po kilku dniach Joanna, kobieta chcąca dokonać aborcji, zgodziła się, aby mnie wysłuchać. Ojca dziecka nie ma… bo nie ma. Nie tłumaczę. Długa historia. Ona sama pracująca na umowę zlecenie na bardzo małą stawkę, więc potem niewiele dostanie po urodzeniu dziecka. Zresztą, już nie może pracować, dlatego zapewniłem ją o pomocy materialnej nie tylko do urodzenia, ale i potem. Pomocy obejmującej także opiekę lekarską, ponieważ jest ona szczególnie potrzebna.

Zawsze z wielką obawą rozpoczynam rozmowę z osobą chcącą dokonać aborcji. A raczej monolog, bo przeważnie to tylko ja mówię. Jest niesamowite, kiedy powoli słyszę słowa bardzo osobistej historii. A potem, jak było w tym wypadku – płacz. Wystarczyło powiedzieć, że są osoby którym zależy na niej i na jej dziecku, że nie zostanie sama. Mówiąc to, mówiłem o tych wszystkich, którzy są obrońcami życia, więc mam nadzieję, że także o Tobie.

Takich spraw mamy w Fundacji wiele. Większość ogarniamy dzięki pomocy stałych, comiesięcznych wpłat naszych darczyńców, ale zawsze można uratować jeszcze jedno życie. I właśnie to jest to życie.

Proszę Cię o pomoc materialną abym, jak najszybciej, po raz kolejny mógł Cię prosić o pomoc w następnej sprawie ratowania życia.

Tych, którzy chcą i mogą pomóc proszę o wpłatę chociażby małej kwoty na konto:

Fundacja Małych Stópek
pl. Matki Teresy z Kalkuty 5
71-622 Szczecin

przelewy krajowe:
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): GOPZPLPW
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

w tytule przelewu proszę wpisać DAROWIZNA.

Jeżeli będziesz wstanie wysłać jakiś grosz, proszę o sms na mój telefon 608 752 142 z informacją o wysokości dokonanej wpłaty. Nie chcę bezimiennych wpłat, dlatego proszę Was o smsa. Ten sms nie jest warunkiem koniecznym, ale bardzo o niego proszę. Osoby, które mają wątpliwości, albo chciałyby dowiedzieć się więcej o sprawie, zapraszam do kontaktu pod moim nr telefonu.

Ks. Tomas Kancelarczyk

wraz z zespołem Fundacji Małych Stópek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa