Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

W obronie dziecka i matki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

– Walczymy nie tylko w obronie nienarodzonego dziecka, ale także w obronie jego matki. Dziecko jest zabijane, ale matka także doświadcza niesamowitego cierpienia – mówiła 5 sierpnia w gdańskim kościele karmelitów Mary Wagner.

Spotkanie zakończyły liczne pytania, które do Mary Wagner kierowali uczestnicy wydarzenia
Setki słuchaczy zgromadziło w gdańskim kościele św. Katarzyny spotkanie ze znaną kanadyjską działaczką pro life – Mary Wagner. Jej wystąpienie poprzedziły Eucharystia oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego odmówiono Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wydarzenie przyciągnęło nie tylko tych, którzy chcieli wysłuchać przesłania kanadyjskiej antyaborcjonistki. Przed kościołem pikietowała 12-osobowa grupa z transparentami, złożona głównie z młodych ludzi. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, wczoraj w gdańskim magistracie pikietę zgłoszono jako przedsięwzięcie osób niezrzeszonych.

– Zauważyłam, że na zewnątrz jest grupka osób, która chciałaby zamanifestować swój sprzeciw wobec tego, co tutaj ma miejsce. Jeżeli reprezentanci tej grupy są w kościele, chciałam powiedzieć, że życie powinno być święte dla nas wszystkich. W ostateczności jesteśmy jedną rodziną ludzką. Ja osobiście, jeśli tu jesteście, nic do was nie mam. Nie zionę żadną nienawiścią wobec was. Jesteście tutaj i tu pozostańcie. Kochamy was – mówiła na początku spotkania Mary Wagner.

W swojej wypowiedzi kanadyjska obrończyni życia nawiązała do słów Jana Pawła II z Encykliki Evangelium vitae. – To przesłanie do kobiet, które być może dopuściły się aborcji. Jeśli jesteś gotowa stanąć w prawdzie wobec tego, czym jest aborcja, twoja gotowość na przyjęcie tej prawdy spotka się z Bożym miłosierdziem. Wobec tego sama możesz się stać największym świadkiem i obrończynią życia – podkreślała Mary Wagner. Jak stwierdziła, integralną częścią budowania kultury życia jest przebywanie z osobami, szczególnie z matkami, które dokonały aborcji. – Bardzo łatwo jest taką osobę potępić. Bóg jednak nie szuka potępienia człowieka. Raczej chce mu przebaczyć – mówiła.

Mary Wagner przybliżyła zgromadzonym charakter i sposób podejmowanych wraz z Lindą Gibbons działań pod kanadyjskimi klinikami aborcyjnymi. – Przeciwko aborcji protestujemy w sposób pokojowy. Ja wchodzę na teren tych tzw. klinik, natomiast Linda stoi przed kliniką z transparentem – opowiadała. – Wiele lat temu Linda dokonała aborcji. Później stała się chrześcijanką. Miała okazję widzieć zdjęcia i filmy ukazujące to, jak nienarodzone dzieci są w brutalny sposób likwidowane. To spowodowało u niej chęć przyłączenia się do grupy działaczy pro life – wyjaśniała zgromadzonym.

Podkreślała także, że wraz z Lindą są zbudowane przykładem Kościoła w Polsce. Zaznaczyła jednak, że pomimo znacznie lepszej sytuacji niż w Kanadzie, sytuacja w Polsce wciąż nie jest idealna, ponieważ prawo dopuszcza aborcję w przypadku gwałtu lub niepełnosprawności dziecka.

Podczas spotkania odczytano świadectwo przygotowane przez rodzinę Kumorów, polskich imigrantów, którzy przybyli do Kanady 25 lat temu.

Kumorowie przez dłuższy czas starali się o poczęcie dziecka. Po 11 latach urodziła się im córeczka z zespołem Downa. „Julka czasem przerywa zabawę i mówi »Mamo, jestem taka szczęśliwa«. Akcent na »taka« kładzie tak mocny, że czuje się, iż to, co mówi, płynie z głębi serca. Ona naprawdę jest szczęśliwa. Optymizm jest jedną z tych rzeczy, które Julka uczy nas, najbliższych. Ale nie tylko nas. Potrafi krótką rozmową zamienić windę pełną milczących osób w grupę ludzi roześmianych i serdecznie się żegnających (…). Wzbogaciła i polepszyła nasze życie na wiele sposobów. Nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Jest wymarzoną córką”.

Jako przykład ukazujący wartość każdego życia Mary Wagner wskazała historię poczętej w wyniku gwałtu Rebeki Kiessling. Ocalona cudem kobieta jest dzisiaj adwokatem i angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy w obronie życia i rodziny w USA.

– Mam nadzieję, że niedługo w Polsce nadejdzie czas, gdy chronione będzie każde poczęte życie – powiedziała Mary Wagner.

źródło: gdansk.gosc.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa