Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Mary Wagner miała wypadek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Mary Wagner uległa wypadkowi samochodowemu w okolicach Zakopanego. Lekarze założyli jej kołnierz ortopedyczny – o sprawie informuje portal NaszDziennik.pl Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji PRO – Prawo do Życia.

W środę, 10 sierpnia 2016 r., w okolicach Zakopanego w samochód, którym podróżowała Mary Wagner uderzył jadący z naprzeciwka pojazd.

– W samochodzie zadziałały poduszki powietrzne, które zamortyzowały wstrząs – stwierdza Mariusz Dzierżawski. Chwilę potem uczestnicy kolizji udali się na pogotowie w celu przeprowadzenia niezbędnych badań.

– Wyniki badań są optymistyczne. Wygląda na to, że poza doznanym szokiem nikomu nic się nie stało. Lekarze, jedynie na wszelki wypadek, zalecili Mary kołnierz ortopedyczny –  powiedział Dzierżawski.

W samochodzie razem z Mary jechał także Jacek Kotula, prezes rzeszowskiego oddziału Fundacji PRO – Prawo do Życia. On również czuje się już dobrze.

Fundacja PRO – Prawo do Życia bardzo prosi o modlitwę w intencji Mary i osób jej towarzyszących, oraz o jej bezpieczny i szczęśliwy pobyt w naszym kraju. – Modlitwa jest teraz szczególnie potrzebna – podkreśla prezes Fundacji.

Wypadek nie miał wpływu na zmianę planów spotkań Mary w Polsce. Jeszcze dziś Kanadyjka wygłosi swoje świadectwo we Wrocławiu (kościół pw. Macierzyństwa NMP, ul. Pilczycka 139, godz. 18.00) i jutro – w piątek, 12 sierpnia, w Siemysłowie (kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, godz. 17.00).

Źródło: Nasz Dziennik

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa