Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zostań fundatorem gry "Zagraj w Jasia"

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
„Zagraj w Jasia” to najnowszy projekt Fundacji Małych Stópek, tym razem skierowany do najmłodszych obrońców życia. Oparta na zasadach gry „Piotruś” innowacyjna gra edukacyjna w sposób symboliczny odkrywa przed dziećmi tajemnicę rozwoju człowieka przed narodzeniem. Każda wyprodukowana przez nas talia składa się z 33 kart o wymiarach 67 x 100 mm wydrukowanych na papierze kredowym. To nasz kolejny pomysł na to w jaki sposób uwrażliwiać odbiorców – szczególnie tych najmłodszych – na nienarodzone życie.
Każda para kart zawarta w talii przedstawia w sposób pozytywny, symboliczny i adekwatny  do wieku dziecka  nowinki z życia nienarodzonego malucha. Uczestnicy zabawy dzięki tej nowatorskiej grze dowiedzą się m.in. w którym tygodniu życia dziecko rozpoznaje smaki, kiedy wykształca się u niego odruch ssania kciuka oraz od którego momentu zaczynają kształtować się struny głosowe malucha.
Fundacja Małych Stópek przekazuje grę nieodpłatnie.  Osoby pragnące ją otrzymać zachęcamy do przekazania darowizny na rzecz Fundacji, która umożliwi pokrycie kosztów produkcji oraz wysyłki ponoszonych przez Fundację.
Sugerowana wysokość darowizny za jedną talię „Zagraj w Jasia” wynosi 10 zł. Pragniemy jednak poinformować naszych darczyńców, iż nasze materiały przekazujemy w miarę naszych możliwości, niezależnie od wysokości darowizn.
Pomóż nam wydrukować 3 000 talii kart!
Wejdź na stronie www.zagrajwjasia.pl i zostań fundatorem gry.

 
Wszystkich chcących wesprzeć finansowo wydruk talii „Zagraj w Jasia”informujemy, że z przyczyn technicznych zbiórka funduszy na ten cel rozpocznie się w poniedziałek 24 października.
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa