Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kaja Godek: Mentalność aborcyjna wdziera się w wiele obszarów naszego życia. Trzeba z tym skończyć

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

„Jeżeli zgodzimy się na to, żeby zostały podjęte kroki zmierzające do legalizacji aborcji, to pozostaje nam jedynie czekać na zwiększenie katalogu dopuszczalnych przypadków przeprowadzenia zabiegu” – mówiła dziś na antenie Telewizji Republika Kaja Godek z fundacji „Życie i Rodzina”.

Kaja Godek zaznaczyła, że nowo powstała fundacja Życie i Rodzina będzie zajmować się walką z zagrożeniami występującymi w sferze publicznej. Przede wszystkim w walce z aborcją.

Projekt zmierzający do całkowitego zakazu aborcji jest już w sejmie. Godek wyraziła nadzieję, że prace w kierunku wcielenia go w życie ruszą jak najwcześniej. Przez zwłokę w ustaleniu nowych przepisów w ciągu miesiąca ginie kilkadziesiąt dzieci – podkreśliła.

Według niej ostatni przypadek odstąpienia od reanimacji ze szpitala na Modlińskiej, nie jest odosobniony w naszym kraju. „Jest to rzecz powszechna. Przypadki, które wypływają, mają miejsce jedynie dlatego, że kogoś z personelu medycznego ruszyło sumienie”. Informacje na ten temat są ukrywane przez szpitale.

„”Dzisiejszy stan prawny jest odskocznią dla lewicy, która stale dąży do liberalizacji przepisów prawnych związanych z zabiegiem aborcji” – oznajmiła Godek.

Poruszony została temat agresji środowisk opozycyjnych wobec obrońców życia. Według gościa bardzo często jednostki, które dopuszczają się aktów przemocy, to ludzie z syndromami postaborcyjnymi, który „zniszczył wiele osób w Polsce”.

Kaja Godek na antenie wspomniała również, że Fundacja Życie i Rodzina w najbliższym czasie ma w planach zaprosić dr Paula Camerona – wysokiej klasy naukowca zajmującego się badaniem subkultur LGBT.

Z jego badań wynika jasno, że ludzie powiązani ze środowiskiem transgenderycznym bardzo często mają problemy na tle emocjonalnym. Jako przykład podaje wyższy odsetek molestowania dzieci wśród par homoseksualnych, większą przestępczość czy wyższą zapadalność na choroby.

Na koniec opowiedziała o mechanizmach działania LGBT na świecie. „Wszystko jest ustalane z góry przez terror prawny czy organizacje międzynarodowe(…) Lobby działa w taki sposób, aby urobić opinię publiczną, a następnie stawia postulaty polityczne. Za późno jest hamować ich na poziomie politycznym, należy zatem podjąć walką z opinią publiczną” – puentuje.

źródło: telewizjarepublika.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa