O Oknach Życia w Opolu

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

O Oknach Życia w Opolu

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

10 października Ks. Tomasz Kancelarczyk jako prezes Fundacji Małych Stópek wziął udział w specjalnie zorganizowanym przez Prezydium Rady Miasta ds. Okien Życia w Opolu seminarium połączonym z debatą pt. „Czy Okna Życia są w Polsce potrzebne?”.  Razem z Ks. Tomaszem udział w dyskusji wzięli: dr Tomasz Terlikowski – red. naczelny Telewizji Republika, dr Błażej Kmiecik z Instytutu Ordo Iuris oraz s. Ewa Jędrzejak opiekująca się Oknem Życia we Wrocławiu.
Impulsem  dla opolskich działaczy pro-life do zorganizowania tego spotkania jest trwający od kilku lat spór o otwarcie Okna Życia w ich mieście. Uczestnicy debaty opowiadali o sposobie w jaki na co dzień działają Okna Życia, a także wzruszające historie uratowanych w nich dzieci. Nie obyło się również bez obalania mitów, narastających od jakiegoś czasu wokół Okien, a które często stanowią argumenty dla przeciwników ich zakładania.
Poniżej dołączamy link do wywiadu, którego w Opolu udzielił Ks. Tomasz, a już wkrótce pełna relacja z debaty.
http://opole.tvp.pl/27283077/ks-tomasz-kancelarczyk

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa