Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

Oświadczenie dotyczące gry edukacyjnej „Zagraj w Jasia” stworzonej przez Fundację Małych Stópek 

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W odpowiedzi na nieprawdziwe i niesprawdzone przez dziennikarzy informacje, pojawiające się w mediach, oświadczamy jako pomysłodawcy i twórcy gry edukacyjnej „Zagraj w Jasia” iż:
1.       Celem stworzonego projektu jest poprzez zabawę i w sposób symboliczny edukacja dzieci w zakresie etapów rozwoju człowieka przed jego narodzeniem.
2.       Rysunki przedstawione na kartach są jedynie animowanym opisem treści danej karty i żaden sposób nie odzwierciedlają wyglądu dziecka w okresie prenatalnym.
3.       Gra nie ma żadnego związku z aborcją, nie odwołuje się do niej ani w sposób bezpośredni ani pośredni, symboliczny.
4.       Fundacja Małych Stópek jest organizacją pożytku publicznego nieprowadzącą działalności gospodarczej w związku z czym nie prowadzi również sprzedaży gier celem uzyskania dochodu. Karty mogą otrzymać bezpłatnie osoby chętne włączyć się w dzieło edukacyjne Fundacji, gdyż ich wydruk zostanie sfinansowany przez Darczyńców naszej organizacji.
Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że misją naszej organizacji jest edukacja i promocja wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wspieramy wszelkie inicjatywy, które w sposób pozytywny uwrażliwiają społeczeństwo na piękno ludzkiego życia i chcemy z takim właśnie przekazem trafiać do każdej grupy wiekowej.
Wartym podkreślenia jest również fakt, iż pomysł i realizacja projektu gry „Zagraj w Jasia” miał miejsce długo przed rozpoczęciem sporu społecznego dotyczącego aborcji. Działanie to nie jest więc w żaden sposób odpowiedzią na trwający obecnie konflikt polityczno-ideowy, ale naszą codzienną pracą na rzecz poszerzenia świadomości i wrażliwości sumień.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z rzecznikiem prasowym Fundacji Małych Stópek, Panią Anną Piotrowską (ania@fundacjamalychstopek.pl, tel. 791 138 902).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Więcej

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa