Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Poświęcenie siedziby FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

21 października 2016 r. odbyło się oficjalne poświęcenie nowej siedziby Fundacji Małych Stópek. W tej wyjątkowej uroczystości, rozpoczynającej kolejny etap działalności Fundacji, wziął udział Arcybiskup Andrzej Dzięga, a także darczyńcy, współpracownicy, członkowie Bractwa Małych Stópek oraz grono pracowników, dla których był to niezwykle ważny dzień.

W miniony piątek nowa siedziba Fundacji Małych Stópek wypełniła się po brzegi gośćmi. Wszystkich przybyłych serdecznie przywitał Ks. Tomasz Kancelarczyk:

Już w kwietniu będziemy świętować 5. rocznicę powstania nasze Fundacji – mówił. – Nasza organizacja przez ten krótki czas zdążyła bardzo rozwinąć swoją działalność. Bardzo się cieszę, że jesteśmy tu wszyscy razem właśnie w tym miejscu.

Gospodarz miejsca przedstawił pracowników i opowiedział nieco o powierzanych im obowiązkach. Podziękował serdecznie wszystkim współpracownikom, którzy pomagają Fundacji w przeróżny sposób od materialnego przez finansowy jak również tym, którzy angażują się we wszystkie akcje pro-life. Szczególne słowa wdzięczności Ks. Tomasz skierował do oo. Palotynów, którzy pomogli Fundacji w znalezieniu nowej siedziby.

Zanim nastąpiło poświęcenie miejsca słowo do przybyłych wygłosił również gość honorowy Arcybiskup Andrzej Dzięga:

Macie od dzisiaj nową patronkę. Od dziś jesteście pod szczególną opieką Stella Maris – Gwiazdy Morza, to jest Maryi czuwającej nad bezpieczeństwem tych którzy żeglują po falach, którzy idą pod prąd. To jest patronka dla was, bo to wy żeglujecie po tych falach świata, często bardzo burzliwych.

Wszystkim przybyłym na uroczystość Fundacja Małych Stópek jeszcze raz serdecznie dziękuje za obecność!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa