Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Marta i Patryk Wielgosz ze Starogardu Gdańskiego – pierwsi partnerzy strategiczni Fundacji Małych Stópek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Marta i Patryk Wielgosz ze Starogardu Gdańskiego (na zdjęciu z córeczkami: Zosią i Antosią) – pierwsi partnerzy strategiczni Fundacji Małych Stópek
Ich zapał i chęć pomocy Fundacji zrodził się ponad rok temu gdy obejrzeli wywiad z ks. Tomaszem w telewizji. Na drugi dzień z samego rana Marta zadzwoniła do Księdza i zaproponowała, że zorganizuje zbiórkę „Paczuszka dla Maluszka” w szkole, gdzie pracuje. Na jednej zbiórce się jednak nie skończyło, udało się przeprowadzić jeszcze kilka kolejnych, cieszyły się ogromnym powodzeniem.  Kilka miesięcy później pojawił się również pomysł, aby ks. Tomek wraz z ekipą wolontariuszy wzięli udział w organizowanym przez Martę Marszu dla Życia w Starogardzie Gdańskim. Zagłębiając się w cele i misję Fundacji małżeństwo zapragnęło stanąć na wysokości zadania i rozpocząć szeroką działalność na rzecz obrony życia w swoim najbliższym środowisku.

 

Po co tworzymy sieć partnerów strategicznych Fundacji Małych Stópek?
– Aby rozszerzać działalność Fundacji na inne regiony i środowiska
– wykorzystać potencjał i zaangażowanie ludzi zdeterminowanych do działania na rzecz Fundacji spoza miasta Szczecina, którzy w sposób odpowiedzialny i profesjonalny mogą kooperować inicjatywy zgodne z misją Fundacji
– umożliwić osobom spoza Fundacji zawarcie formalnych umów i organizacji zbiórek legalnych w świetle prawa z możliwością podparcia się w swych działaniach na doświadczeniu i autorytecie społecznym Fundacji
– nawiązać bliższe, osobiste relacje z darczyńcami z danego regionu działania Partnerów.

 

Pola działania partnerów:
Filar I  – Edukacja i zmiana postaw społecznych
Filar II – Wsparcie mam i dzieci w kryzysie
Filar III – Formacja i integracja środowiska Pro-Life
Zachęcamy do kontaktu i wspierania Marty i Patryka w ich codziennej pracy na rzecz obrony życia w Starogardzie Gdańskim i w całym województwie Pomorskim!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa