Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Donald Trump 45. Prezydentem Stanów Zjednoczonych!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wyścig do Białego Domu zakończony. Przez następne 4 lata funkcję administracyjną, legislacyjną, dyplomatyczną oraz dowództwo sił zbrojnych przejmie Donald Trump – kandydat Republikanów. Jak podają media sukces nowego prezydenta zaskoczył polityków i dyplomatów na całym świecie. Niektórzy zbyt wcześnie chcieli świętować zwycięstwo Hilary Clinton. 

https://www.youtube.com/watch?v=mScEvtqhVuU&feature=youtu.be
 
 
 
 
 

Sami Amerykanie uważają, że była to jedna z najbardziej brutalnych kampanii w historii ich kraju. Tak wiele skandali z udziałem kandydatów na prezydenta na skalę międzynarodową nie wyszło na jaw od lat. Jedno jest pewne, te wybory przejdą do historii, gdyż nigdy wcześniej żadna kobieta nie doszła tak daleko jak Hilary Clinton, pozyskująca tak ogromny elektorat. Co zatem dalej? Jak teraz będzie wyglądać Ameryka, której polityką będzie kierować nieznany, a przez niektórych nazywany nieobliczalny Donald Trump?

Donald Trump za życiem?

W trakcie kampanii świat zdążył się dowiedzieć, że kandydatka Demokratów jest zagorzałą zwolenniczką „prawa wyboru” i jeśli obejmie fotel prezydenta będzie za nieograniczonym prawem do aborcji, bez względu na stopień zaawansowania ciąży. Oznacza to, że nawet w 9 miesiącu ciąży jeśli kobieta sobie tego zażyczy będzie mogła w Ameryce dokonać aborcji. Ponadto Clinton jest zwolenniczką promowania związków jednopłciowych oraz partnerskich,  antykoncepcji i edukacji seksualnej, uważa to za prawo każdego obywatela USA. Co na to Donald Trump? Nie do końca wiadomo, wiemy że jest za powołaniem do Sądu Najwyższego kandydatów nie tylko konserwatywnych, ale też opowiadających się za życiem. Oni odrzucą orzeczenie Roe kontra Wade, które zalegalizowało aborcję na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Czy nowy prezydent USA będzie sprzyjał Polsce?

Hilary Clinton miała kontynuować niezbyt korzystną dla Polski politykę Baraka Obamy. Tarcza antyrakietowa obiecana jeszcze przez prezydenta George W. Busha, która miała chronić przed krajami Azjatyckimi, została przekazana przez Obamę Rosji. Ponadto Donald Trump udowodnił, że Clinton rozmawiała na ten temat z Putinem jeszcze przed wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 r., a także po nich. W związku z tym Trump chce postawić Hilary Clinton, „szachrajkę” jak sam o niej mówi, przed sądem. Polska może więc zostać świadkiem wyciągania amerykańskich brudów, dotąd zamiatanych przez rządzących pod dywan.

Można żywić nadzieję, że Donald Trump będzie wielkim prezydentem dobrym dla obrońców życia i dla Polski, wystarczy tylko że będzie chciał walczyć o prawdę, to wystarczy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa