„Z gwałtu… też dziecko”. Potrzebna pomoc

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

„Z gwałtu… też dziecko”. Potrzebna pomoc

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Justyna była u dwóch ginekologów, aby upewnić się, czy na pewno jest w ciąży. Od jednego z nich usłyszała radę, jak szybko „załatwić” sprawę. Była załamana tą, nie tylko niechcianą ciążą, ale również całą sytuacją w jakiej nagle się znalazła. Obudziły się w niej oskarżenia do samej siebie o udział w imprezie z alkoholem w wątpliwym towarzystwie. Nie chciała tego współżycia… to był gwałt. To tym bardziej przemawiało za aborcją, na którą była już gotowa. Na całe szczęście jej koleżanka od samego początku mówiła jej: dziecko to jest dziecko i mimo tego, że nie znasz jego ojca, to tym bardziej jest ono twoje i tylko twoje.

Gdy otrzymałem kontakt do niej, wiedziałem, że będzie bardzo trudno. Faktycznie. Było tak trudno, że nawet beznadziejnie. W całej mojej bezradności udało się tylko skierować ją do ,,naszego” ginekologa, który został uprzedzony o charakterze sprawy. Ta wizyta była decydująca w przeciągnięciu jej na stronę życia. Kiedy chciała zapłacić za wizytę z prośbą o fakturę na Fundację Małych Stópek, lekarz stanowczo odmówił ze słowami: Gdybym wziął za tę wizytę pieniądze, znając pani historię, to jutro przy goleniu nie mógłbym spojrzeć w lustro – i właśnie te słowa były przełomowe. Po prostu zadziałał autorytet lekarza.

Po tej wizycie pierwsze, co usłyszałem od tej dziewczyny, to słowa zachwytu nad postawą tego człowieka. Teraz już wystarczyło, abym przedstawił propozycję pomocy, której mogę jej udzielić w trakcie trwania jej ciąży, a potem przy i po urodzeniu dziecka. Z racji wrogiego nastawienia rodziny, pomoc, którą do niej skierujemy musi być szersza. Wynajęcie kawalerki lub skierowanie do domu samotnej matki. Z racji tego, że za dom samotnej matki płacimy w całości bez odsyłania do opieki społecznej, to wynajęcie kawalerki jest korzystniejsze finansowo. Ale dom samotnej matki oferuje opiekę nad ciężarną oraz naukę późniejszej opieki nad dzieckiem. Na pewno zapewnimy jej to, co będzie potrzebne do urodzenia dziecka, a także nie zostawimy jej samej po urodzeniu. Dlatego proszę Was o pomoc finansową na nasze subkonto, ale też o przesyłanie ubranek i artykułów higienicznych dla dziecka.

Dla osób mogących pomóc finansowo podaję subkonto z prośbą aby wraz z przelewem wysłały do mnie sms na mój telefon 608752142 z info o przesłanej kwocie. To tak dla informacji i możliwości podziękowania, o co proszę.

ks. Tomasz Kancelarczyk tel. 608-752-142
prezes Fundacji Małych Stópek
Fundacja Małych Stópek
91 2030 0045 1110 0000 0430 3230
adres do wysyłki ubranek i artykułów kosmetycznych
Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70 – 203 Szczecin
PS: W razie potrzeby szerszej informacji proszę dzwonić, a tak poza tym, to dołącz do obrońców życia na Fb https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa