Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Listopadowa Msza Św. dla Życia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

„JEŻELI CI LUDZIE SIĘ NIE NAWRÓCĄ, NIE UCZYNIĄ POKUTY TO ZOSTANĄ WRZUCENI DO OTCHŁANI, DO JEZIORA OGNIA”

 
https://www.youtube.com/watch?v=QQRHQ11FMn4
Na comiesięcznej Mszy św. dla życia która zrzesza członków BMS kazanie tym razem wygłosił ks. Piotr Buda, piękne i mocne słowa które wypowiedział zostaną w nas na długo. Ks. Piotr w kazaniu powiedział że największą tragedią wojny jest to że tak wiele osób idzie na potępienie. Musimy mieć świadomość jak wielkim grzechem jest grzech aborcji.
Ks. Piotr: „Dokładnie teraz nie pamiętam tych statystyk ale to nawet nie o to chodzi, żeby dokładnie podać liczbę, ale żeby znać proporcję. Jeżeli w czasie I wojny zginęło około 5 milionów ludzi, w czasie II wojny 17 milionów i po niej też około tyle milionów w różnych konfliktach aż do dzisiaj, bo cały czas na świecie są konflikty zbrojne, to w grzechu aborcji zginęło przynajmniej 1,5 miliarda ludzi (1 miliard to 1000 milionów), nieporównywalnie więcej…”
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa