Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kolejna kanadyjska batalia o ochronę życia od poczęcia. Mary Wagner prosi o modlitwę.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

„Każdy ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa i nie może być ich pozbawiony” – głosi kanadyjska Konstytucja. Sąd wyższej instancji rozpoczyna właśnie pięciodniową rozprawę apelacyjną, która rozstrzygnie, czy zapis ten obejmie również nienarodzonych. Dotychczas w tym kraju panuje pełna (bez)prawna swoboda zabijania tych, którzy nie zdążyli jeszcze przyjść na świat.
 
Rozprawa apelacyjna z powództwa Mary Wagner trwać będzie pięć dni. Kanadyjska obrończyni życia domaga się by jej uchodzące za nowoczesne państwo uznało konsekwencje oczywistej prawdy naukowej – życie ludzkie zaczyna się od momentu poczęcia.
Jak na razie w tym kraju ustawodawstwo w odniesieniu do nienarodzonych przypomina najbardziej barbarzyńskie rozwiązania Rosji Sowieckiej. Dziecku do czasu aż opuści łono matki nie przysługują żadne prawa.
Mary Wagner walczy o to, aby sąd uznał, że dziecko poczęte jest człowiekiem. Kanadyjskie prawo mówi, iż wolno ratować życie tego, komu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Stąd ta apelacja ma znaczenie zasadnicze w kwestii obrony dzieci poczętych w Kanadzie – komentuje Jacek Kotula, lider rzeszowskiego oddziału Fundacji Pro – Prawo do Życia, tegoroczny laureat Nagrody im. Księdza Piotra Skargi.
Doskonale znana w naszym kraju obrończyni życia Mary Wagner prosi wierzących, by wsparli sprawę ochrony życia poczętych za Oceanem. „Proszę modlić się w intencji tych ważnych dążeń, by bronić naszych najmniejszych braci i sióstr. Proszę modlić się specjalnie za doktora Lugosi [mecenas Charles Lugosi reprezentuje Mary Wagner przed sądem] i za wszystkie osoby zaangażowane. Nasz Bóg jest Bogiem „spraw niemożliwych”! – apeluje Wagner, wielokrotnie skazana na więzienie za pokojową walkę o prawo do istnienia dla najsłabszych.
 
 
 
Źródło: pch24.pl
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa