Kolejna kanadyjska batalia o ochronę życia od poczęcia. Mary Wagner prosi o modlitwę.

„Każdy ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa i nie może być ich pozbawiony” – głosi kanadyjska Konstytucja. Sąd wyższej instancji rozpoczyna właśnie pięciodniową rozprawę apelacyjną, która rozstrzygnie, czy zapis ten obejmie również nienarodzonych. Dotychczas w tym kraju panuje pełna (bez)prawna swoboda zabijania tych, którzy nie zdążyli jeszcze przyjść na świat.
 
Rozprawa apelacyjna z powództwa Mary Wagner trwać będzie pięć dni. Kanadyjska obrończyni życia domaga się by jej uchodzące za nowoczesne państwo uznało konsekwencje oczywistej prawdy naukowej – życie ludzkie zaczyna się od momentu poczęcia.
Jak na razie w tym kraju ustawodawstwo w odniesieniu do nienarodzonych przypomina najbardziej barbarzyńskie rozwiązania Rosji Sowieckiej. Dziecku do czasu aż opuści łono matki nie przysługują żadne prawa.
Mary Wagner walczy o to, aby sąd uznał, że dziecko poczęte jest człowiekiem. Kanadyjskie prawo mówi, iż wolno ratować życie tego, komu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Stąd ta apelacja ma znaczenie zasadnicze w kwestii obrony dzieci poczętych w Kanadzie – komentuje Jacek Kotula, lider rzeszowskiego oddziału Fundacji Pro – Prawo do Życia, tegoroczny laureat Nagrody im. Księdza Piotra Skargi.
Doskonale znana w naszym kraju obrończyni życia Mary Wagner prosi wierzących, by wsparli sprawę ochrony życia poczętych za Oceanem. „Proszę modlić się w intencji tych ważnych dążeń, by bronić naszych najmniejszych braci i sióstr. Proszę modlić się specjalnie za doktora Lugosi [mecenas Charles Lugosi reprezentuje Mary Wagner przed sądem] i za wszystkie osoby zaangażowane. Nasz Bóg jest Bogiem „spraw niemożliwych”! – apeluje Wagner, wielokrotnie skazana na więzienie za pokojową walkę o prawo do istnienia dla najsłabszych.
 
 
 
Źródło: pch24.pl
 

Zamknij menu
Twitter
YouTube
Instagram

Podobało się? Podziel się z innymi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Małych Stópek, z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9,
2) kontakt z administratorem: e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl, tel: 791 138 902,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji,
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych,
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne.


Poniżej wpisz kwotę jaką chcesz podarować
Fundacji Małych Stópek

Podaj kwote

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości

Jednorazowa darowizna w wysokości

Miesięczna darowizna w wysokości