Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

"Nie chciałam tego dziecka" – historia Beaty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Beata gdy tylko zorientowała się, że jest w ciąży powiedziała o tym swojemu chłopakowi. Pierwsze słowa jakie od niego usłyszała brzmiały: „Nie ma takiej opcji abyś urodziła tego bachora”. Ona również go nie chciała, ale sposób w jaki została potraktowana przez ukochaną osobę przyczyniły się do ich rozstania.

Myślę, że ten mężczyzna niezbyt się tym przejął, mógł się poczuć zwolniony z odpowiedzialności za Beatę i ich poczęte dziecko. Nie są już razem, więc według niego to nie jego sprawa, my dobrze wiemy, że tak nie jest.
W tej sprawie prawdziwie pomogła koleżanka, która skontaktowała Beatę z Fundacją Małych Stópek. Doprowadziło to do mojej pierwszej trudnej rozmowy i kilku kolejnych, podczas których ciągle była na „nie”…jednakże nie zrażało mnie to, bo cały czas czułem że wciąż jest szansa na uratowanie życia. Tej szansy trzymałem się do końca, obiecując Beacie szeroko rozumianą pomoc materialną, a więc lokum gdyż rodzina również jest na nie, wyżywienie, lekarza oraz wsparcie przy opiece nad dzieckiem – przynajmniej na dwa lata.
Ktoś zapyta: a co dalej? Liczę, że dalej będzie dobrze i wiem z doświadczenia, że w takiej sytuacji gdy dziecko juz się pojawia podejście rodziny ojca dziecka często się zmienia, zaczynają kochać to dziecko biorąc za nie odpowiedzialność.
W tej sprawie proszę o waszą mocną pomoc finansową lub materialną, w szczególności chemię kosmetyczną.
Dla osób mogących pomóc finansowo podaję subkonto z prośbą aby wraz z przelewem wysłały do mnie sms na mój telefon 608752142 z info o przesłanej kwocie. To tak dla informacji i możliwości podziękowania, o co proszę.
ks. Tomasz Kancelarczyk tel. 608752142
prezes Fundacji Małych Stópek
Fundacja Małych Stópek
91 2030 0045 1110 0000 0430 3230
w tytule wpisać DAROWIZNA
adres do wysyłki ubranek i artykułów kosmetycznych
Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70 – 203 Szczecin
ps. w razie potrzeby szerszej informacji proszę dzwonić, a tak poza tym, to dołącz do obrońców życia na Fb
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa