Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Otwarcie siedziby Bractwa Małych Stópek w Starogardzie Gdańskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Już 18 grudnia, w najbliższą niedzielę, nastąpi oficjalne otwarcie oraz poświęcenie siedziby Bractwa Małych Stópek w Starogardzie Gdańskim z udziałem prezesa Fundacji Małych Stópek ks. Tomasza Kancelarczyka. Wszystko to dzieje się za sprawą naszych partnerów strategicznych – Marty i Patryka Wielgoszów, zdeterminowanych obrońców życia, którzy postanowili szerzyć działalność pro-life na terenie województwa Pomorskiego. Zaczęło się skromnie, od zbiórki darów dla naszych podopiecznych, którą Marta zorganizowała w szkole, w której pracuje. Dziś razem z Fundacją Małych Stópek koordynują w swoim województwie świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”, organizują wokół siebie młodych wolontariuszy i docierają do pierwszych potrzebujących kobiet.
Podjęte przez nas partnerstwo ma za zadanie rozszerzyć skalę działań Fundacji oraz stworzyć przestrzeń dla lokalnych liderów Pro-Life do samodzielnego i profesjonalnego działania na rzecz edukacji i zmiany podstaw społecznych w kierunku poszanowania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Zachęcamy do kontaktu i wspierania naszych partnerów w ich codziennej pracy na rzecz obrony życia w całym województwie Pomorskim! Kto jeszcze nie wie, to siedziba BMS w Starogardzie Gdańskim, mieści się przy ul. Rycerskiej 1.
bractwomalychstopekstarogard@gmail.com
+48 535 710 575

► ✔

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa