Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Konferencja w Warszawie „Doceńmy Każde Życie!”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dnia 28 stycznia w siedzibie Sejmu RP w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Doceńmy każde życie!”. Spotkanie było skierowane do wszystkich osób działających na rzecz ochrony życia i wartości rodziny, a także dla zainteresowanych taką działalnością.

Konferencję zorganizowały Narodowa Organizacja Kobiet wraz z Konfederacją Kobiet RP przy współpracy z posłem na Sejm RP Robertem Winnickim oraz Ruchem Narodowym. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. prof. Urszula Dudziak – Katolicki Uniwersytet Lubelski, dr Marta Cywińska – działaczka Narodowej Organizacji Kobiet, dr Błażej Kmieciak z Centrum Bioetyki Instytutu Ordo Iuris, Sylwia Bieńkowska – położna, dr n. med. Magdalena Wąsek-Buko z Śląskiego Hospicjum Perinatalnego oraz Małgorzata Terlikowska.

Uczestnicy konferencji zmierzyli się podczas wystąpień prelegentów z następującymi zagadnieniami: czym jest kobiecość i jakie ma zadania? Jaką rolę w rodzinie ma ojciec i dlaczego mężczyźni są dziś potrzebni bardziej niż kiedykolwiek? Kim są ciche bohaterki XXI w. i jak wielką szansą na godne życia są hospicja perinatalne w Polsce.

Organizatorzy spotkania podkreślali, że konferencje dotyczące życia i rodziny są niezwykle ważne, szczególnie ze względu na problemy z jakimi boryka się współczesny człowiek. Przyspieszona seksualizacja, w szczególności mężczyzn nie służy rodzinie i ojcostwu. Przedmiotowe traktowanie siebie i innych utrudnia budowanie relacji z drugim człowiekiem, a w szczególności niszczy ją między kobietą, a mężczyzną. Marginalizowanie roli rodziny we współczesnym świecie stało się faktem, z którym należy walczyć. Dlatego prelegenci w swoich wystąpieniach wciąż podkreślali, że kobieta z mężczyzną zamiast ze sobą rywalizować o to kto więcej może i porównywać się, powinni przez swoje różnice odnaleźć komplementarność i dostrzec w niej piękno.

Podczas spotkania nie obyło się bez dotknięcia najtrudniejszego tematu, jakim w ostatnim czasie stała się agresywna walka o prawo do zabijania nienarodzonych, w której najbardziej ucierpiał obraz współczesnej kobiety.

W konferencji uczestniczyło wielu działaczy pro-life z całej Polski, w tym również pracownicy Fundacji Małych Stópek.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa