Konferencja w Warszawie “Doceńmy Każde Życie!”

Dnia 28 stycznia w siedzibie Sejmu RP w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Doceńmy każde życie!”. Spotkanie było skierowane do wszystkich osób działających na rzecz ochrony życia i wartości rodziny, a także dla zainteresowanych taką działalnością.

Konferencję zorganizowały Narodowa Organizacja Kobiet wraz z Konfederacją Kobiet RP przy współpracy z posłem na Sejm RP Robertem Winnickim oraz Ruchem Narodowym. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. prof. Urszula Dudziak – Katolicki Uniwersytet Lubelski, dr Marta Cywińska – działaczka Narodowej Organizacji Kobiet, dr Błażej Kmieciak z Centrum Bioetyki Instytutu Ordo Iuris, Sylwia Bieńkowska – położna, dr n. med. Magdalena Wąsek-Buko z Śląskiego Hospicjum Perinatalnego oraz Małgorzata Terlikowska.

Uczestnicy konferencji zmierzyli się podczas wystąpień prelegentów z następującymi zagadnieniami: czym jest kobiecość i jakie ma zadania? Jaką rolę w rodzinie ma ojciec i dlaczego mężczyźni są dziś potrzebni bardziej niż kiedykolwiek? Kim są ciche bohaterki XXI w. i jak wielką szansą na godne życia są hospicja perinatalne w Polsce.

Organizatorzy spotkania podkreślali, że konferencje dotyczące życia i rodziny są niezwykle ważne, szczególnie ze względu na problemy z jakimi boryka się współczesny człowiek. Przyspieszona seksualizacja, w szczególności mężczyzn nie służy rodzinie i ojcostwu. Przedmiotowe traktowanie siebie i innych utrudnia budowanie relacji z drugim człowiekiem, a w szczególności niszczy ją między kobietą, a mężczyzną. Marginalizowanie roli rodziny we współczesnym świecie stało się faktem, z którym należy walczyć. Dlatego prelegenci w swoich wystąpieniach wciąż podkreślali, że kobieta z mężczyzną zamiast ze sobą rywalizować o to kto więcej może i porównywać się, powinni przez swoje różnice odnaleźć komplementarność i dostrzec w niej piękno.

Podczas spotkania nie obyło się bez dotknięcia najtrudniejszego tematu, jakim w ostatnim czasie stała się agresywna walka o prawo do zabijania nienarodzonych, w której najbardziej ucierpiał obraz współczesnej kobiety.

W konferencji uczestniczyło wielu działaczy pro-life z całej Polski, w tym również pracownicy Fundacji Małych Stópek.

Zamknij menu

Podobało się? Podziel się z innymi:

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Małych Stópek, z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 9,
2) kontakt z administratorem: e-mail: kontakt@fundacjamalychstopek.pl, tel: 791 138 902,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. ,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji,
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych,
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Poniżej wpisz kwotę jaką chcesz podarować
Fundacji Małych Stópek

Podaj kwote