Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

"Każdy piękny od poczęcia"

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Już po raz 3 Stowarzyszenie Realitas zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, specjalnych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie województwa lubelskiego do wzięcia udziału w konkursie „Każdy piękny od poczęcia” zorganizowanego z okazji Narodowego Dnia Życia.

Konkurs „Każdy piękny od poczęcia” ruszył 15 stycznia br., jednak pierwsze informacje o nim pojawiły się w mediach już w listopadzie ubiegłego roku i to wówczas niektóre środowiska uznały go za „kontrowersyjny”. Wszystko za sprawą przesłania, które niesie konkurs: godność i wartość  życia każdego człowieka, kształtowanie postawy szacunku do każdego człowieka, a w szczególności do tego słabszego i niepełnosprawnego. Dzieci mogą przedstawić ten temat w 1 z 3 kategorii: plastycznej, literackiej lub multimedialnej. Niektórych oburzył fakt, że patronat nad tak „kontrowersyjnym” konkursem objęło Lubelski Kuratorium Oświaty oraz Wojewoda Lubelski. Feministki zagrzmiały w odpowiedzi na ten fakt twierdząc że konkurs ma cel indoktrynowania młodzieży.

Jak dalece będziemy zakłamywać rzeczywistość i wmawiać dzieciom, że każde dziecko jest piękne od poczęcia? Zacznijmy od faktów, że przecież wcale tak nie jest – mówiły.

Bractwo Małych Stópek ma jednak na ten temat inne zdanie, każde życie jest piękne, dlatego serdecznie zapraszamy szkoły z województwa lubelskiego do udziału w konkursie, którego jesteśmy partnerem. Pamiętajcie, że prace można wysyłać do 24 lutego! Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i przypominamy, że jedną z nagród funduje Ks. Tomasz Kancelarczyk prezes Fundacji Małych Stópek.

więcej informacji na www.kuratorium.lublin.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa