Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nauki Wielkopostne ODCINEK 3: JAŁMUŻNA | Niedziela Pięćdziesiątnicy | Przedpoście #3

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Nauki wielkopostne już od 1 marca czyli Środy Popielcowej będą miały wątek Pro Life. Nauki są tworzone przy współpracy z Bractwem i Fundacją Małych Stópek, a sam głoszący nauki, Ks. Piotr Buda to wieloletni BMS-owiec.

ODCINEK 3: JAŁMUŻNA – Niedziela Pięćdziesiątnicy – Przedpoście #3
https://www.youtube.com/watch?v=-5wt9o8Wjvo&index=1&t&list=PLolzY7tCa6Ae9VXcoer-oe_bosAvoAiLT
Więcej informacji oraz najnowsze odcinki KLIKNIJ
W tym odcinku dowiemy się czym jest jałmużna, przypomnimy sobie o praktykach na Wielki Post oraz o wymaganiach względem siebie, a także ks. Piotr Buda powie nam o przebiegu nauk w trakcie Wielkiego Postu.
💗 DOŁĄCZ DO NAS ✔
 
Nauki trwać będą od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku, z wyłączeniem niedziel. Przed ich rozpoczęciem odbędą się trzy nauki o przygotowaniu do Wielkiego Postu w soboty przedpościa: 11,18 i 25 lutego 2017 r. Te nauki znajdziesz w zakładce „Przedpoście”. Tematem nauk wielkopostnych będzie Sakrament Pokuty i Pojednania. Wiedza o Sakramencie Pokuty, a co za tym idzie odpowiednie przysposobienie duszy na łaski płynące z tego sakramentu są bardzo ważne dla wszystkich katolików, a szczególnie dla tych, którzy dostrzegają problem bezowocności częstych spowiedzi św. Własnie dlatego podejmujemy ten ważny temat. Nauki wielkopostne już od 1 marca czyli Środy Popielcowej będą miały wątek Pro Life. Nauki są tworzone przy współpracy z Bractwem i Fundacją Małych Stópek, a sam głoszący nauki, Ks. Piotr Buda to wieloletni BMS-owiec.
ODCINEK 1: POST – Niedziela Siedemdziesiątnicy – Przedpoście #1
https://www.youtube.com/watch?v=a6j1B22v1mg&list=PLolzY7tCa6Adx3EIdwgQmK-PaNHOxLSwg&index=1
Więcej informacji oraz najnowsze odcinki KLIKNIJ
ODCINEK 2: MODLITWA – Niedziela Sześćdziesiątnicy – Przedpoście #2
https://www.youtube.com/watch?v=O6EefigQ9ok&index=1&t&list=PLolzY7tCa6Acx6xCzoJlNmmGnkaZXIVvA
Zachęcamy do zaglądania na stronę z naukami: www.naukiwielkopostne.pl
Oraz do polubienia profilu z naukami na facebook-u, dzięki czemu będziecie otrzymywać informację o nowych odcinkach: fb/NaukiWielkopostne

► ✔

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa