Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

Dziś Światowy Dzień Zespołu Downa

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

Po raz pierwszy Światowy Dzień Zespołu Downa (ang. World Down Syndrome Day) został zorganizowany w 2005 roku. Jego data 21 marca nie jest przypadkowa, symbolizuje bowiem trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami obejmuje ONZ. Organizatorzy wydarzenia każdego roku podkreślają, że pragną w tym dniu szczególnie mówić o prawach osób z zespołem Downa do życia i pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Osoby z Zespołem Downa są coraz bardziej marginalizowane w życiu społecznym,  szacuje się, że w Polsce osoby te stanowią ok. 1,4 proc. proc. społeczeństwa. W wielu krajach Europy, ten niesprawiedliwy proces trwa już niestety od dłuższego czasu. Nie tak dawno głośno było o Francji, gdzie zakazano emisji reklamy w której występują uśmiechnięte dzieci z zespołem Downa. Francuskie władze, powołały się wówczas na skargi telewidzów o rzekomo „szokującym” charakterze klipu.  Są już jednak takie kraje, których problem marginalizowania osób z zespołem Downa nie istnieje, bo…takie osoby już się nie rodzą. Do takich krajów należy już Islandia, w której jak podają statystyki od 5 lat nie narodziło się dziecko z takim schorzeniem. Postęp medycyny? Nie, dopuszczalność aborcji w chwili postawienia diagnozy.

Zwolennicy zabijania nienarodzonych dzieci, u których wykryto zespół Downa zasłaniają się intencją „oszczędzenia bólu i cierpienia”. Jednak sami chorzy, którym dane było się urodzić są zadowoleni ze swego życia i wie o tym każdy kto osobiście ich poznał. Coraz więcej słychać bowiem o kampaniach,w  których opowiada się historie modelek, studentów czy sportowców, którzy ze wsparciem swoich najbliższych prowadzą normalne życie i spełniają marzenia.

Nie dziwi więc fakt, że jest dla nich prawdziwym ciosem organizowanie takich konferencji jak ta, którą zorganizowała Fundacja Lejeune’a 20 marca br. w Genewie p.t. „Świat bez osób z zespołem Downa?” poświęconą tematowi diagnostyki prenatalnej i tego, jak obraca się ona przeciwko osobom z trisomią 21.

Dla osób zainteresowanych i chcących wesprzeć petycję Stop Discriminating, której celem jest walka z dyskryminacją prenatalną na podstawie profilu genetycznego dziecka uzyskiwanego w wyniku badań prenatalnych zapraszamy na stronę stopdiscriminatingdown.com (również w polskiej wersji językowej).

Chcących przyłączyć się do świętowania 21 marca zachęcamy do:
-śledzenia profilu akcji na Facebooku, Twitterze i YouTube;
-założenia najlepiej trzech skarpetek, w różnych, wesołych kolorach

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

Więcej

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa