Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Uroczysta Msza Święta dla Życia w szczecińskiej Katedrze!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zbliża się 25. dzień miesiąca. Jest to jak zwykle okazja do uroczystego włączenia się w ogromne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z uwagi na to, iż 25 obchodzimy w marcu jako Dzień Świętości Życia, zachęcamy Was szczególnie abyście uroczyście podjęli się wyzwania 9-miesięcznej modlitwy różańcowej w intencji Nienarodzonego Dziecka. 
Dla tych, którzy zamierzają po raz pierwszy w swoim życiu zostać czyimś duchowym rodzicem:
Każda osoba przystępująca do tego dzieła wypowiada w czasie Mszy Świętej formułę przyrzeczenia, które staje się zobowiązaniem do dziewięciomiesięcznej modlitwy. Duchową Adopcję może podjąć każdy dorosły wierzący, a także dzieci za zgodą i pod nadzorem rodziców lub opiekunów.  Modlitwa ta wymaga systematyczności, ale może się zdarzyć, że ktoś o niej zapomni, dlatego warto wiedzieć, że zapomnienie nie jest grzechem. Świadome zaś zrezygnowanie z wypełnienia przyrzeczenia złożonego Bogu, jest już grzechem. W wypadku krótkotrwałego opuszczenia modlitwy należy odmówić modlitwę z poprzednich dni.
https://www.youtube.com/watch?v=uSZV7Yj9i2w&list=PLolzY7tCa6Aeja9ei875Aka0hw36eh9Jf&index=1
https://www.youtube.com/watch?v=f1uQ65Ngzl8
25 marca spotykamy się na uroczystej Mszy Świętej w Katedrze (ul. św. Jakuba Ap. 1, Szczecin) o godzinie 18:00!

Ks. Tomasz Kancelarczyk

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa