Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Przygotowania do Marszu dla Życia. Pomożecie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Szczeciński Marsz dla Życia jest największym wydarzeniem tego typu w Polsce. Ale nie tylko o wielkość w nim chodzi – jest również niezwykle radosny i pełny życia! Zawdzięczamy to licznej obecności młodych osób, radosnej muzyce, śpiewom i licznym, kolorowym flagom. Aby tegoroczny Marsz był równie pięknym i zachęcającym wydarzeniem potrzebujemy Waszej pomocy.

W następnym tygodniu, od 24 do 28 kwietnia, ruszamy z malowaniem ponad 100 nowych flag na Marsz dla Życia. Ale to jeszcze nie wszystko. Powstanie wielki napis „Kocham Cię Życie”, będący tym samym hasłem tegorocznego Marszu oraz różne symbole na płótnach o wymiarach 5 m x 5 m.

Kto może – zapraszamy do siedziby Fundacji Małych Stópek ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie.

Malujemy od poniedziałku 24 kwietnia do piątku 28 kwietnia od godz. 10:00 do godz. 20:00.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa