Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Koordynatorzy parafialni poszukiwani!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

21 maja już po raz XV ulicami Szczecina przemaszeruje Marsz dla Życia. W tym roku w sposób szczególny zależy nam na bezpośrednim zaangażowaniu jak największej liczby osób, które jako koordynatorzy parafialni z całej archidiecezji, byłyby inspiracją dla parafian do włączenia się w Marsz dla Życia.

Dlaczego jest to tak ważne, szczególnie w tym roku? Dlaczego potrzebujemy tak wielkiej mobilizacji i Twojego bezpośredniego zaangażowania?

Po fali czarnych protestów i panującej obecnie w wielu środowiskach niesprzyjającej atmosferze, mamy świadomość, że jesteśmy zdani przede wszystkim na zaangażowanie osób, dla których życie ludzkie ma wartość od poczęcia do naturalnej śmierci. Wiemy i doświadczyliśmy tego wielokrotnie, że wspólnie możemy stworzyć coś pięknego! 

Kim jest koordynator parafialny? To osoba, która z przekonaniem i pełnią zaangażowania włączy się w pomoc w promocji w swojej parafii szczecińskiego Marszu dla Życia. Stanie się inspiracją dla innych parafian, do włączenia się w to wydarzenie. Do jego głównych zadań, należeć będzie organizowanie w swojej parafii na tydzień przed Marszem, akcji rozdawania ulotek, poszukiwanie wolontariuszy, którzy gotowi będą po każdej Mszy świętej rozdawać ulotki informujące o Marszu dla Życia; organizowanie w swojej parafii na tydzień przed Marszem przepisywania przed kościołem na materiał Hymnu o Miłości z listu św. Pawła; odebrania ulotek, gazet i koszulek z siedziby Fundacji Małych Stópek oraz organizowanie w swojej parafii dwa tygodnie przed Marszem dla Życia kolportażu gazet Marszu dla Życia.

Pragniemy stworzyć grupę osób ściśle i bezpośrednio współpracujących z organizatorami Marszu, która stanie się swoistą wspólnotą zaangażowaną i współtworzącą to największe w Polsce wydarzenie pro-life.

Prosimy, aby osoby chętne do pomocy przesłały swoje dane kontaktowe: telefon, adres e-mail oraz parafię do której należą. Powyższe dane można wysyłać na e-mail: wolontariat@fundacjamalychstopek.pl, telefonicznie pod nr tel. 791138902 lub dostarczać osobiście do siedziby Fundacji Małych Stópek na adres ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie (przy kościele oo. Pallotynów przy Moście Długim). Potrzebujemy przynajmniej jednej osoby z parafii, ale byłoby wspaniale, gdyby było ich więcej.

Wspólnie zorganizujemy WIELKI MARSZ DLA ŻYCIA!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa