Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Marsz dla Życia – ostatnia prosta!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Już niecały tydzień pozostał nam do kolejnego największego w Polsce szczecińskiego Marszu dla Życia! Miesiące przygotowań, spotkań z wolontariuszami, wieczornych prac nad szykowaniem banerów, napisów i flag. Już w niedzielę 21 maja o godzinie 15:00 na Jasnych Błoniach będziesz mógł zobaczyć efekty tej ciężkiej pracy.

.

Ale to jeszcze nie koniec! Jeśli chciałbyś dołączyć do ekipy organizacyjnej i pomóc w dopięciu Marszu na ostatni guzik to zapraszamy Cię na spotkania, które odbędą się w najbliższych dniach w siedzibie Fundacji Małych Stópek (ul. Świętego Ducha 9, Szczecin):

.

  • piątek (19.05) godzina 19:00 WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD!  Ostatnie organizacyjne spotkanie przed marszowe, jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia w których możesz nam pomóc, zapraszamy!
  • piątek (19.05) godzina 20:00 Jeśli chcesz żeby tegoroczny Marsz dla Życia przeszedł bezpiecznie i bez zakłóceń to zapraszamy Cię na na spotkanie służby porządkowej Marszu.
  • sobota (20.05) godzina 19:00 Jeśli chcesz użyczyć swojego głosu lub instrumentu na Marszu to zapraszamy na próbę animatorów i muzycznych (gitarzyści bardzo mile widziani 🙂 )

.

Jest jeszcze czas, więc wykorzystajmy go na docieranie z informacją o Marszu dla Życia wszędzie tam gdzie jesteśmy 😉

„…bo każdy dzień jest dobry, by bronić życia.”

 
https://www.youtube.com/watch?v=iBjv1ftISGo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa