Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Szczecin Kocha Życie!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jak co roku było głośno, radośnie i kolorowo. Ulicami Szczecina już po raz XV przemaszerował największy w Polsce Marsz dla Życia, tym razem pod hasłem: „Kocham Cię Życie”. Uczestnicy manifestacji pro-life pojawili się licznie i całymi rodzinami, przynosząc ze sobą, w odpowiedzi na apel organizatorów, pieluszki oraz chemię kosmetyczną dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie oraz podopiecznych Fundacji Małych Stópek. Organizatorzy wstępnie podają, że w Marszu z Jasnych Błoni do Katedry św. Jakuba wzięło udział ok. kilkunastu tysięcy osób.

https://www.youtube.com/watch?v=qa3bPWRFE8Y&list=PLolzY7tCa6Ad9BHwfrC1-sot-wn0sndKZ&index=1

Pierwsi wolontariusze z Bractwa Małych Stópek, którzy co roku pomagają przy organizacji Marszu dla Życia w Szczecinie, pojawili się na Jasnych Błoniach już o 12:00 szykując  banery i flagi oraz przygotowując kolorowe wiatraczki, które w tym roku zostały rozdane dzieciom uczestniczącym w Marszu.

– Uwielbiam atmosferę tych przygotowań – tłumaczy Ewa, która już od 3 lat wolontaryjnie pomaga przy organizacji szczecińskiego Marszu dla Życia – Ten Marsz to niezwykle pozytywne i radosne wydarzenie, które daje jednocześnie możliwość dania świadectwa jak wielkim darem jest życie.

Młodzi pomocnicy na pytanie: „Jak rozumieją tegoroczne hasło Marszu <<Kocham Cię Życie>>?” odpowiadali bez większego problemu

Że naprawdę cenimy życie jako wartość większą niż inne, potrafimy się nim cieszyć i mamy do niego szacunek – tłumaczył Tomek, który na Marsz przybył z kolegą ze szkoły.

https://www.youtube.com/watch?v=TMlu2ZJjijA&index=1&list=PLolzY7tCa6Ad2enj2HzoQEqxeNjN7pTPH&t

_MG_3120

Tegoroczne hasło wzywa nas do zastanowienia się nad naszym osobistym stosunkiem do wartości życia – wyjaśnia ks. Tomasz Kancelarczyk, współorganizator szczecińskiego Marszu dla Życia oraz założyciel Fundacji Małych Stópek. – Czy na pewno nie tłumaczymy gdzieś w swoim sercu sytuacji, w których dajemy prawo do odebrania tej wartości drugiemu człowiekowi. A pamiętajmy, że miłość do życia daje początek każdej innej miłości, czy to do rodziny czy nawet własnego narodu.

Parę minut po godzinie 15:00 szczecińscy obrońcy życia wyruszyli z okrzykami i śpiewem na ustach, niosąc w miasto świadectwo o niezwykłym cudzie życia. Pogoda dopisała uczestnikom marszu, dlatego tłum ubranych na biało mieszkańców Szczecina ruszył na ulice miasta z przesłaniem obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym roku organizatorzy zachęcali, aby przyjść na marsz w białym stroju i jak widać na wielu zdjęciach z wydarzenia ten pomysł przypadł do gustu wielu uczestnikom. Dlaczego akurat kolor biały?

Chcemy być pewną odpowiedzią na falę czarnych protestów, które w ostatnich miesiącach zalały nasz kraj – tłumaczy Ks. Kancelarczyk – do tego biały jest kolorem niewinności i nadziei, a takie jest właśnie życie.

W drodze oprócz śpiewów i haseł podobnie jak w ubiegłych latach były odczytywane opisy dziecka na każdym etapie jego rozwoju prenatalnego, a w nawiązaniu do tegorocznego hasła, uczestnicy usłyszeli tegoroczny hymn Marszu dla Życia „Kocham Cię Życie” w wykonaniu zespołu Som Gorsi.

Tegoroczna trasa marszu prowadziła spod urzędu miasta przez al. Jana Pawła II i Wojska Polskiego do aż do ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wprost do Katedry św. Jakuba, gromadząc całe rodziny, dzieci, młodzież i wspólnoty na uroczystej Mszy Świętej, na której chętni podjęli się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy różańcowej w intencji nienarodzonego dziecka.

Anna Piotrowska

Fundacja Małych Stópek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa