Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Mary Wagner potrzebuje naszego wsparcia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Mary Wagner to obecnie najbardziej rozpoznawalna na świecie kanadyjska działaczka pro-life. Już od 5 lat jest prześladowana przez wymiar sprawiedliwości w Kanadzie za swoją działalność na rzecz nienarodzonych. Po tym jak 12 grudnia 2016 r. weszła do kliniki aborcyjnej w Toronto z białymi i czerwonymi różami, została po raz kolejny aresztowana.

Po raz pierwszy za odwodzenie kobiet od aborcji w klinikach aborcyjnych Mary Wagner została zatrzymana w 2012 r. Usłyszała wówczas wyrok: dziewięć miesięcy kary pozbawienia wolności i dwuletni okres próbny oraz zakaz zbliżania się do klinik aborcyjnych. Wyszła z więzienia 12 czerwca 2014 rok. Jeszcze tego samego roku w kwietniu została ponownie skazana przez sąd na 6 miesięcy więzienia, ale ponieważ od 4 miesięcy była przetrzymywana w areszcie sąd zaliczył jej to na poczet kary i Mary bezpośrednio po rozprawie została zwolniona.

Jednak w związku z „wizytą” Mary Wagner w klinice aborcyjnej pod koniec zeszłego roku już 9 czerwca odbędzie się kolejna rozprawa sądowa z Mary Wagner w roli oskarżonej. Podczas akcji w grudniu ubiegłego roku udało jej się odwieźć jedną z kobiet od dokonania aborcji. Ta myśl na pewno będzie towarzyszyć kanadyjskiej aktywistce pro-life gdy po raz kolejny będzie musiała tłumaczyć się przed sądem ze swojej działalności na rzecz obrony nienarodzonych.

Pamiętajmy o Mary Wagner w tym dniu i połączmy się z nią w modlitwie.

 
Anna Piotrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa